672 repeteergeweer, en wel een magazijnsgeweer uitsluitend ingericht voor pakjeslading. 2e. Eene verbeterde bepakking voor den soldaat, met afschaffing van den ransel. 3e. Het verstrekken van schoenen, sokken en slobkousen aan de Inlandsche militairen van het leger Als dus binnen eenigen tijd, door de invoering van deze drie onontbeerlijke zaken, het wapen der Infanterie weer ten volle zal berekend zijn voor de taak welke haar vroeger of later wacht, dan wete het, dat ook dit in de eerste plaats te danken is aan het krachtige initiatief van den Generaal van Teijn. Ik ben hiermede gekomen aan het einde van mijne taak, die ik niet uit eigen beweging, maar op dringend verzoek, huiverend, aanvaardde, overtuigd als ik was dat mijne pen niet in staat was om naar behooren een levensschets te leveren van den maD, die zoo hoog stond als deze geëerbiedigde chef, ons aller meester. Eau groot vaderlander is in hem heengegaan, een onherstelbaar verlies heeft het Wapen der Infanterie, heeft het geheele Indische leger door zijn dood geleden, doch in de harten van allen, die hem gekend en geëerd, die onder hem gewerkt en van hem geleerd hebben, zal hij blijven voortleven en zijn naam altijd met den diepsten eerbied genoemd worden. Eenmaal zal ook het geheele Nederlandsche volk bij het naslaan der geschiedenis van onze koloniën en van ons Indisch leger met trots wijzen op den naam van den Generaal Majoor H K. F. van Teijn als een der schitterendste figuren uit den Arjeh-krijg, als een der kundigste aanvoerders en krachtigste bestuurders.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 123