DE REVOLVER NARANT. {Met 2 platen.) Een dezer dagen kreeg ik een revolver in handen, die zoowel door sierlijkheid, als door eenvoud, uitmuntte boven de mij bekende sys temen zelfs stel ik haar boven de revolver in gebruik bij het Zwitsersche leger, Model Rudolf Schmidt. De uitvinder heeft getracht het aantal samenstellende deelen tot een minimum terug te brengen, en tevens deze deelen van stevige constructie te maken. Het aantal veeren en schroeven is zeer klein, in het slot bevinden zich slechts twee veeren, de slagveer en de hefboomveer van den haan, terwijl de dekplaatschroef, bij het uitelkander nemen dienst doet, zooals nader zal worden aangegeven. Een zeer interessante vinding is het, dat zonder vermeerdering van samenstellende deelen, de revolver uit zich zelf na ieder schot in de rust komt. De eenvoudige en practisch aangebrachte uitstooter, is een niet te versmaden voordeel. De revolver is zeer gemakkelijk in de hand, hetgeen aan de bruik baarheid en aan het schieten ten goede komt. Alle metalen deelen zijn geblauwd. Het oordeel omtrent geblauw de en gebruineerde wapens zal natuurlijk uiteenloopendoch op den voorgrond kan men vaststellen, dat het blauw langer zal standhouden dan bruineersel. Het aanzicht van een geblauwd wapen is aange namer, het geeft meerdere sierlijkheid, terwijl de arbeid, dien men aan beide soorten besteedt, elkaar niet veel zal ontloopen. Tegen het blauwen kan men alleen aanvoeren, dat dit in 't vuur moet geschieden, hetgeen een nadeeligen invloed op het wapen kan uitoefenen, dat bij bruineeren niet het geval is.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 124