677 13 Dekplaat met schroef. Fig. 7. 14 Draagring. Fig. 1. Behandeling der Revolver. Het Laden. De ladingsklep geheel openen, door haar naar beneden te slaan. Den cylinder van links naar rechts laten draaien, totdat een van de tandtappen voorbij den geleider is gekomen. Den cylinder in tegen overgestelde richting laten teruggaan, tot hij door den geleider wordt tegen gehouden; een kamer bevindt zich dan juist voor de opening voor de ladingsklep. Een patroon in de kamer brengen, deze bewe gingen herhalen om vervolgens de vijf andere kamers te laden, vervolgens de ladingsklep sluiten. Het ontladen. De ladingsklep openen en geheel naar beneden slaau. Den ontlaad- stok geheel uittrekken. Deri ring, die om den loop zit, omdraaien naar rechts totdat hij stuit. Den cylinder doen draaien, zooals bij de lading; iedere kamer komt dan bij opvolging voor de opening bij de ladingsklep en voor den ontlaadstok. Door middel van den ontlaadstok de ledige hulzen uitstooteu. Het uitnemen ran den cylinder. Den ontlaadstok geheel uittrekken. Den ring naar rechts draaien tot hij stuit, ten einde den kop van de as van den cylinder geheel vrij te maken. De as van den cylinder uitnemen. De ladingsklep openen en naar achteren slaan. De revolver naar rechts draaien ten einde den cylinder in de rechterhand te doen vallen. Het uit elkander nemen van 't slot. 1. De dekplaatschroef A losdraaien en uitnemen. 2. De dekplaat afnemen door met. de vuist of met het handvat van den schroevendraaier op de kolf of op de kast (linkerzijde) te kloppen, de dekplaat laat dan los. 3. Den haan spannen en met de hand de dekplaatschroef A in 't gat B schroeven, gelegen bij den klauw van den haan. Deze schroef houdt de slagveer tegen bij het wegnemen van den haan. 4. Den haan ontspannen, door het uiteinde van den trekker naar achteren te brengen en den haan 11 van den tap te lichten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 128