678 5. Deu trekker 8 vau den tap lichten, terzelfdertijd als den ge leider 9. 6. Eeu oogenblik den kop van den beugel 7 tegen de kast aan- drukkeu en tegelijkertijd de schroef van den beugel ter dikte van haar kop losdraaien, vervolgens de hand langzaam openen en den beugel vrijmaken, de slagveer ontspant zich. 7. Deu beugel van den tap 15 afnemen. 8. De slagveer 12 uitnemen. Het in elkander zetten van de revolver. 1. De dekplaatschroef is in het gat B, de spil van de slagveer in het gat H plaatsen, het einde van den korten arin tegen de schroef bij B plaatsen. 2. Den staart van den beugel weder over de spil 15 plaatsen, den kop van den beugel een oogenblik tegen de kast aandrukken en de schroef 16 geheel aandraaien. 3. Deu trekker met geleider plaatsen. 4. Den trekker achteruithalen en den haan plaatsen. 5. Den haan spannen en dekplaatschroef uit het gat B nemen. 6. De dekplaat plaatsen en de schroef weder indraaien. De Werking. Wanneer men deu haan achteroverhaalt, dan loopt de bek a vau deu haan 11 tegen den bek q. van den trekker 8 op, tot in de afronding gevormd bij b De korte arm van de slagveer 12 gaat naar beneden, de trekker wordt met het gedeelte q. naar boven en naar voren gedrukt, terwijl de staart d. zich naar achteren beweegt De geleider, die door het dunne einde van den langen arm van de slagveer, dat op deu afge sneden kant e van dien geleider werkt, een vasten stand krijgt, volgt de voorwaartsche en opwaartsche beweging van 't lijf van den trekker, komt binnen de kast, onder een der tanden van den tap van den cylinder en doet dezen draaien. De nok f. op 't lijf van den trekker komt eveneens in de kast te voorschijn en plaatst zich in een der uilfreezingen g. fig. van den cylinder. De rechte kant der uitfreezingen belet het te ver door draaien van den cylinder.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 129