712 Schrijver heefc zich hier vergisthet totaal procent treffers blijft 8,1. B. v. de lc sectie der schutters vuurt 100 patronen op de le sectie schijven en verkrijgt 3,1%; de 2e sectie handelt evenzoo met de 2° sectie schijven met hetzelfde resultaat, enz. In het geheel worden dus verkregen 4 X 3,1 treffers op 4 X 100 schoten, dus 3,1 Bj het aanwijzen van één mikpunt, en wel de ledige ruimte tusschen de beide middensectiën, zou verkregen worden 6,95 °/0. Werd een dier beide sectiën als mikpunt aangewezen, dan zou 6,9 behaald zijn, doch dit kleine verlies weegt wel op tegen het voordeel, een levend doel tot mikpunt te kunnen aanwijzen. Hieruit volgt dus, dat het aanwijzen van één mikpunt een grooter procent treffers kan opleveren, dan het gebruiken van meerdere mikpunten. Dit is trouwens zonder berekening ook in te zien, daar bij een beperkte breedte van het doel (minder dan 3 X het aantal H.M. dracht), altijd een zeker procent treffers verloren zal gaan, doorniet het midden vau het doei als mikpunt te nemen. Bij het aanwijzen van meerdere mikpunten, zullen echter de treffers minder opeengehoopt liggen en deze niet, zooals bij één mikpunt het geval is, grootendeels in de middenfiguren gevonden worden. In de werkelijkheid zou het aanwijzen van meerdere mikpunten (vooral op infanterie in bataille) tengevolge hebben dat meerdere personen buiten gevecht gesteld worden in plaats van weinigen, die bij één mikpunt worden gemitrailleerd. Pag. 289 noot betreffende het kort uitspreken van het commando „Yuur". Gaarne gelooven wij aan de goede resultaten hiervan bij geoefende Eur. militairen en ook bij die Inlanders, welke gedetacheerd worden bp de schietschool. Het resultaat, dat met dit kort afgebroken commando bij onze gewone Inl. soldaten verkregen zal worden, zal waarschijnlijk te wen- schen overlaten. Het korte commando r V uur maakt hen zenuwachtig, waardoor ze nog meer zullen rukken, dan gewoonlijk. Onmiddellijk na het verschijnen van het Tijdschrift hebben wij, ten opzichte van dit commando, proeven genomen en wel met het zooevengenoemde resultaat. TJit vrees voor den terugstoot, gaat het rukken meestal gepaaid

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 163