730 rond, doet de oogen ter dege open en tracht, iets wat zeer moeielijk is voor den Iudisch-gast, eens achter de schermen te kijken en te zien hoe daar geleefd wordt; hoe de ellende daar voor uw oog ver borgen wordt gehouden, hoeveel fatsoenlijke armoede daar geleden wordt; trekt dan eens een lijn tusschen uw verlofstraktement plus uwe spaarduirert waarvan gij leeft en het bestaan van een gezin, dat van het pensioen moet rondkomen. Ge zult dan bij uw terugkeer in Indië wel genezeu zijn van het idee om u met uw pensioen in Hol land te gaan vestigen. Waar nu is uitkomst te vinden, hoe kan men voor een groot gedeelte de kwelling van den ouden dag wegnemen en verminderen Hoe de grootste zorg voor vrouw en kroost opheffen Velen nemen, in de dagen van voorspoed, hunne toevlucht tot de spaarbank, iets wat ongetwijfeld een stap op den goeden weg is, maar toch niet de middelen verschaft om later aan alle zorgen het hoofd te kunnen bieden. Gedachtig aan de fabel van de mier en den krekel, roepen wij u toe: zorg in de dagen van voorspoed voor aanstaande slechte tijden. Nog eens wordt dus gevraagd, waar is die uitkomst te vinden? op welke wijze kunnen we ons behoeden voor het spook van den ouden dag? hoe kunnen we het best voor de toekomst van vrouw en kroost zorgen? en het antwoord dat vooral gericht is tot jonge ambtenaren en officieren, die helaas dien ouden dag nog verre wanen, vooral gericht is tot jonggehuwden, luidt: Zorgt bijtijds voor eene levensverzekering om uw lot, dat van uwe vrouw en kinderen te verzachten. Hoe eerder dit geschiedt, hoe jonger ge er mode aanvangt, zooveel te voordeeliger voorwaarden kunt ge bedingen. Heeft men toch bij zijn pensionneering een kapitaal in handen van vijf duizend gulden, men kan daarvoor al aanstonds bij een weinig overleg zeer goed eene geschikte woning op een goeden stand koopen, of de nagelaten weduwe zoodoende behoeden voor de noodzakelijkheid om niet hare kinderen in de kampong te verdwalen. Velen redeneeren, dat ze het niet missen kunnen, die maandelijksche contributie, of wel dat ze dat geld liever zelf besparen enz., enz.; zeker, alles goed en wel, als men de zekerheid had steeds de noodige

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 181