757 de korte lijn in de hand houden, om hem onder een flinken ruk een 15 tal passen rechts te voeren. Hetzelfde wordt op bovenbeschreven wijze naar de linkerzijde beoefend op twee stooten op het fluitje. e. Herhaling van het geleerde bij de punten a en 5 voorgeschreven zonder gebruik te maken van de lange lijn, doch wel van den parforce- band, de korte lijn en de hulp van den assistent. f. Alsnu het geleerde doen uitvoeren zonder de aangegeven hulp middelen en ook zonder hulp van den assistent. g. Het geleerde door den hond doen verrichten op commando van andere militairen, in den aanvang in tegenwoordigheid van den africhter. h. Niet in tenue gekleede Inlandsche militairen posteeren zich be dekt aan de zijden van den te doorloopen weg en vallen den hond aan, zoo hij niet tijdig kennis geeft. i. Het geleerde doen verrichten, wanneer de geleider zich door begroeid terrein begeeft. Jc. Al het bovenstaande bij avond herhalen. I. Het bij dag en bij nacht doorzoeken in practijk brengen bij een marcheerenden troep en bij een troep, die zich door begroeid terrein begeeft. Zulks kan aanvankelijk onder leiding van den africhter geschieden. N.B. Hetgeen hierboven gezegd is, betreffende het blaffen en het zich gedurende de oefening in tegenwoordigheid van den hond niet in gemeen schap stellen met de in werktenue gekleede Inlandsche militairen, is ook hierbij van toepassing. Behandeling. Yoor eene goede africhting is het noodzakelijk, dat de africhter zich bedient van een korte zweep, wanneer de honden eene kastijding verdiend hebben; doch in geen geval mag hij misbruik van de zweep maken, om dat dan de honden angstig wordende, niet naar hem luisteren en zij dus schijnbaar onwillig worden, doch dit niets anders is dan vrees voor slagen. Hij mag nimmer gedurende de oefeningen of in het logies kastijdingen geven; zulks moet zich bepalen tot bedreigingen met de zweep. Buiten het logies en afgescheiden van de andere honden kan als hoogste noodzakelijkheid eene kastijding toegediend worden. Zeer goed resultaat om de honden tot gehoorzaamheid te brengen is door hen voor straf geen eten te geven. Het is verkeerd, dat de africhter zich tusschen de oefeningsuren te veel met de honden bezighoudt; ze worden daardoor te speelsch tegen over hem en zulks schaadt bij de oefening.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 208