570 des vaders van alle onderhoud beroofd, hen die er meer behoefte aan hebben dan alle anderen, omdat zij zelfs geene familie hebben en de moeder of overleden is of van hen afstand heeft gedaan? Kaar mijne meening moet aan hen gelijke rechten als aan de andere weezen worden toegekend en derhalve de bepaling van art. 20 zoodanig worden veranderd, dat hunne rechten worden erkend. Dit kan dunkt mij gemakkelijk geschieden door in den aanhef van art. 20 de woorden „door een opgevolgd huwelijk" weg te laten. Hierdoor zou hij dus worden: „aan den voogd, en van wettige of gewettigde kinderen van een overleden deelgenoot... worden de volgende onderstandsgelden uit dit fonds betaald", enz. Eindelijk zie ik geen voldoende reden, weshalve volgens art. 35 de begrafenlsgelden alleen worden uitgekeerd, ingeval de officier in Oost-Indië en dan nog gehuwd of als weduwnaar met kinderen is overleden. Het komt mij billijk voor deze uitkeering of geheel te te laten vervallen, of voor alle officieren die aan het fonds hebben gecontribueerd te laten gelden. Met deze geringe wijzigingen zou verder de uitkeering aan pen sioenen en verdere onderstandsgelden blijven, gelijk zij thans is geregeld. In de tweede plaats kom ik tot de contributiën. Zij bestaan uit afloopende en doorloopende kortingen en zjjn geregeld in de artikelen 417. Daar de doorloopende contributie de sluitsteen moet zijn, begin ik met de afloopende. Ook hierin wensch ik zoo min mogelijk verandering voor te stellen. Wat de huwelijkscontributie betreft bestaat bij mij geen bezwaar tegen het eerste gedeelte van art. 9 met de tabel, doch wel tegen het hierop volgende gedeelte, dat de verhoogiog bepaalt voor het verschil iu leeftijd tusschen man en vrouw. De bestaande bepaling mist eiken grond en leidt tot onbil lijkheid. Om dit aan te toonen heb ik een tafel saamgesteld, waarvan een uittreksel in staat YII is opgenomen. Deze wijst aan de verhooging welke de huwelijkscontributie moet ondergaan bij verschil in leeftijd tusschen man en vrouw; de berekening hiervan steunt op dezelfde gronden als de voor de balans gebruikte tarieven. Ter vereenvoudiging is hierbij de storting onafhankelijk gelaten van den leeftijd van den man en dit kon veilig geschieden omdat in de eerste plaats de waarde meer afhaugt van het verschil in leeftijd

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 21