785 De twee achterste rotten marcheeren 25 X achter de colonne voor dekking in den rug. Het bivouak in kampong Si Hoga wordt van uit den Noordelijken rand verlaten (1). Op den grooten weg gekomen wordt halt gehouden op ongeveer 200 M. van kampong Sajang. De voorhoede zendt zoowel ten N. als ten Z. eene patrouille uit, ieder sterk: 1 Eur. en 2 Inl. fuseliers. Deze doorzoeken het terrein ter zijde van den weg. De commandant der voorhoede blijft met twee man als spits op den weg. Wanneer de hoofdmacht het vóór den afmarsch vastgestelde teeken voor „het terrein is veilig" ontvangt, stelt zij zich weder in beweging en slaat zij den weg in, die in Noordelijke richting naar Djattie voert. De door de voorhoede uitgezonden doorzoekingspatrouilles blijven op ongeveer 20 a 25 X naast den weg marcheeren en doorzoeken het bamboe-en klapper bosch. De commandant der voorhoede zendt tijdig een man terug om versterking te vragen voor de linker-doorzoekingspatrouille tot verkenning van Djattie. De Inl. sergeant die bij het voorste gedeelte der hoofdmacht marcheert, geeft hiertoe 4 Inl. fuseliers. De verkenning van Djattie geschiedt nu onder bevel van den com mandant der voorhoede. De hoofdcolonne houdt halt tot zij het teeken „veilig" ontvangt. De tijdelijke versterking der voorhoede keert na volbrachte taak op hare plaats in de colonne terug. Is de pagger ter weerszijden van het paardenpad overal of op onderscheidene plaatsen doordringbaar, dan marcheeren de beide doorzoekingspatrouilles buitenwaarts daarvan. De kleine kampong Sankalie wordt door de rechter-patrouille verkend. De voorhoede trekt vereenigd de Karoengan over en neemt ongeveer 100 M. Noordwaarts van de waadbare plaats stel ling, gesloten en front naar het Noorden. Is de hoofdmacht de rivier genaderd, dan maken de beide tot achterhoede dienende rotten front naar het Zuiden en begint zij terstond met het doorwaden. De Inl. sergeant trekt met zijne afdeeling en de tandoes het eerst over en neemt ongeveer 50 M. achter en 20 M. links zijwaarts van de voorhoede stelling. Is dit geschied, dan begint het overvoeren (X) Vóór den afmarsch wordon de geweren geladen. Dit geldt eens en voor altijd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 236