787 de hoogte hiervan kan het wenschelijk maken de linkerflank te dekken door eene doorzoekingspatrouille. Voor Inlanders is de marsch door alang-alang echter moeielijk en zou deze dan ook spoedig vertraging opleveren; wij zouden er dus de voorkeur aan geven de beide bij de voorhoede ingedeelde Eur. fuseliers met deze taak te belasten. Verder op voert het pad door een bosch, zoodat nu ook de rechterflank door een patrouille moet worden gedekt. Beide patrouilles marcheeren hoogstens 25 M. naast het voetpad, zorg dragende steeds de spits in het oog te houden. Zij zijn thans weder sterk 1 Eur. en 2 Inl fuseliers. Eén man van elke patrouille zorgt voor het verband met de spits; de beide anderen vestigen hunne aandacht op het terrein. Ter hoogte van den waterloop die bij hoogtelijn -}- 483 het voetpad kruist, komt men op eene sawah en kan de voorhoede vereenigd marcheeren. De ten Oosten van den weg gelegen met bosch begroeide hellingen worden evenwel goed in het oog gehouden. De links van de marsch- richting gelegen ompaggerde ruimte wordt door eene doorzoekings patrouille der voorhoede verkend. Bjj de rivier aangekomen, trekt de voorhoede over en neemt aan de overzijde op ongeveer 100 X van den oever stelling, gesloten en front naar het N.O. Het voorste gedeelte der hoofdmacht trekt met de tandoes even eens de rivier over en stelt zich op ter hoogte van de voorhoede, gesloten en front naar het M.W. Is dit geschied, dan begint de over tocht der krijgsgevangenen op dezelfde wijze als bij K.alie Karoen- gan plaats had. Het gros der hoofdmacht volgt de gevangenen. De voorhoede stelt zich ter goeder tijd weder in beweging en betreedt weldra het ter weerszijden van den weg gelegen bosch. Is de dichtheid of de bodem van dien aard, dat de marsch van doorzoekingspatrouilles ter zijde van den weg te zeer wordt bemoei lijkt, dan blijft de voorhoede vereenigd, de hoofdmacht sluit op tot ongeveer 30 X achter de voorhoede, het marschtempo wordt eenigs- zins versneld. Alles vestigt oor en oog op de flanken, de geleiders houden de gevangenen goed in het oog. Laat het terrein de beweging van doorzoekingspatrouilles toe zonder nadeel voor de marschsnelheid, dan worden deze uitgezonden; zij zorgen in verband met de spits te blijven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 238