836 De afmonstering zal geschieden wegens financieele moeielijkhedende Spaansche papieren staan in het buitenland lager dan ooit; 100 Duitsche mark, zijn in Spanje zelf, nog steeds 142144 pesetas waard. Daar bovendien de omwentelingspartij in Spanje slechts op een zestal fabrieksplaatsen bestaat, zoo zoude de overblijvende militaire macht tevens beter verdeeld kunnen worden. De regeeringsbladen stellen den eisch dat de afmonstering in geen geval voor Mei a. s. plaats hebbe, men wil eerst zien hoe het op dit tijdstip met de arbeidersquaestie zal staan, teneinde naar omstandigheden te kunnen handelen. De afmonstering zal plaats hebben door een deel van het Leger met groot verlof te zenden, onder beding evenwel, dat deze verlofgangers ieder oogenblik beschikbaar blijven om in de gelederen terug te keeren. Of nu evenwel zulk een afmonstering plaats zal hebben of niet, het is niet te voorzien dat de toestand van het Leger daardoor verbeteren zal. Zoolang het afkoopen van den dienst toegestaan blijft, en het reeds lang aangenomen systeem van algemeenen dienstplicht niet consequent door gevoerd wordt, kan hierin geene verandering komen. Ally. Mil. Zeitung. Snelvarend geschut van groot kaliber van Friedr. Krupp. Door bovengenoemden fabrikant zijn vijf kalibers van snelvurend ge schut van groot kaliber geconstrueerd, nl. van 10.5, 12, 13, 15 en 16c/m. De lengte is 35 kalibers, terwijl van het 12c/m. kanon bovendien nog twee modellen zijn ontworpen van 40 kal. lengte. Alle bovengenoemde snelvuurkanons zijn voorzien van de ronde wig sluiting, welke in horizontale richting, naar rechts, opent. Het afvuren geschiedt automatisch door het sluitstuk of op gewone wijze. De affuiten zijn midden-pivotaffuiten bestaande uit de bovenaffuit met de reminriehting, de onderaffuit en het voetstuk dat den kogelrand bevat. De munitie bestaat uit patroonhulzen van messing waarin het projectiel stalen of gewone granaat, granaatkartets of kartets is vastgeklemd. Voor ieder der hiergenoemde kalibers zijn nog projectielen in beproe ving van verschillend gewicht. De bij deze proeven gebruikte lcruit- soorten waren, het kruit P. P. c/86 en het rookzwak Noble-kruit (Bal- listit), in Krupp's etablissement W. P. c/89 gemerkt. De resultaten zijn saamgevat in de volgende tabel

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 287