893 Gemakshalve zijn de verschillende punten, voorkomende in de mij verstrekte instructie, achtereenvolgens behandeld. Waar van paarden gesproken wordt, is in bijzonderheden het oog gevestigd op paarden, die ginds als militaire paarden gebezigd wor den en die ook hier voor dat doel te gebruiken zouden zijn. Paardenrassen in Australië aanwezig en hunne afstamming. Een oorspronkelijk paardenras bezit Australië niet; de thans in dat werelddeel aanwezige paarden zijn alle afstammelingen van inge voerde rassen. In de vroegste tijden der kolonisatie werden paarden van de ver schillende Eogelsche rassen naar Australië overgebracht om te voor zien in de behoefte der kolonisten aan rij-, trek- en werkpaarden. Met de ontwikkeling der koloniën werd die behoefte steeds grooter en werden toen tot vermeerdering van den- paardenstapel verscheidene fokdieren uit Engeland, aangebracht en koos men voor de fokkerij van zware trekpaarden (heavy draught) de Clydesdale-, Shire- en Suf- folkpaarden; voor de fokkerij van lichte trek-en koetspaarden (light harness) de Cievelanders en voor de fokkerij van rijpaarden (hacks) het Engelsclie volbloed en den Hackneyalle dus van de zuiverste en beste rassen. Omstreeks 1820 werd voor rekening van het gouvernement van Nieuw-Zuid-Walesin dien tijd ressorteerde geheel Australië onder Nieuw-Zuid- Wales—de eerste Arabische hengst uit Engelsch-lndië in Australië ingevoerd en werd deze Arabier bestemd tot de fokkerij van paarden voor de bereden politie uit Hackney merries. De invoer der fokdieren van de genoemde rassen ging echter Ge leidelijk voort; de voortreffelijke afstammelingeu van den gouverne- ments Arabischeu dekhengst spoorden ook de particulieren aan tot den invoer van Arabisch bloed en zoo was de invoer van Arabische hengsten tusschen 1848 en 1855 vrij aanzienlijk. Het voor de paardenfokkerij bij uitstek gunstige terrein van Nieuiv-Zuid-Wales, in het bijzonder de oevers der Hunter River, (ten N. W. van Sydneywerkte mede tot de prachtige resultaten Dl. II, 1892. 58

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 344