895 speuren was, door den invoer van nieuwe fokdieren en de oordeel kundige keuze van merries Oordeelkundige fokkerij moest goede resultaten opleveren in een land als Australië, waar het droge klimaat eu de gesteldheid vau den bodem even zoovele gunstig werkende factoren zijn. De hooge werkloonen als gevolg van de schaarsche bevolking der Australische koloniëneen inboorling als arbeider wordt niet geduld waren oorzaak, dat op menig „station" niet voldoende personeel was om het oog te houden op het steeds grooter wordende paardental. Menige jonge hengst koos, gevolgd door eenige andere paarden van de „stations," de vrijheid in de wildernis (bush), vermenigvuldigde zich daar sterk en vormde daar de „wilde paarden", die tot dezelfde rassen behooren, als die welke ik reeds noemde, veredeld dooi Arabisch bloed of niet. De squatters beschouwen deze wilde paarden brumbiesals scha delijke dieren, omdat zij voor niets deugen en het grootste gedeelte opeten van het gras en het andere voeder, voor het vee bestemd. Het is dan ook geene zeldzaamheid, dat eene jachtpartij georgani seerd en menige „brumby" gedood wordt. Zoo was o. a. het aantal wilde paarden in New-South- Wales in 1890: 5480 en in 1891: 4230, welke cijfers eene „gelukkige" ver mindering aangeven van 1260 „brumbies" (Wealth and progress of N ew-South-Wales) Ook vindt men in Australië nog afstammelingen van den Timor pony(onze Sandelhouts en Soembawa'sen van den Shetland pony Hoewel er te Sydney en te Brisbane twee renvereenigingen zijn, bij welker courses grootendeels alleen ponies mogen mededingen, kan men in het algemeen zeggen, dat de pony in Australië een luxetrek paard is en daarom halen de ponies in het algemeen hoogere prijzen dan de paarden. Ik had gelegenheid twee „stations" te bezoeken, waar van de fokkerij van ponies bijzonder werk werd gemaakt, n. 1. één nabij Geelong Victoriaen de „station" Clydesdalenabij Riverstone Nieuw- Zuid-W ales). Ik vond daar echter een ellendig slap dier, nooit in staat een troepenpaard, veel minder een goed troepenpaard te woiden. De pony, die in Australië gevonden wordt, heeft weinig ras ot

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 346