900 Over (leu uitvoer van paarden, wanneer, waarheen, in welke hoeveelheid en tot welke doeleinden zij worden uitgeroerd. De uitvoer der paarden ia geheel vrij en ia die voor Nieuw-Zuid- Wales en Victoria zeer belangrijk. Zoo werden in 1891 uit Vic toria uitgevoerd 4629 paarden en uit Nieuw-Zuid- Wales, 4280. Uit Queensland worden nog weinig paarden uitgevoerd, waar schijnlijk tengevolge van de omatandigheid, dat de paarden van Queensland over het algemeen niet van zulk eene goede klasse zijn als die van Nieuw-Zuid-Wales en Victoria. In 1891 verliet slechts één scheepslading paarden de kolonie. De uitvoer over zee betreft hoofdzakelijk Engelsch-lndiëals curio siteit valt te vermelden, dat in 1891 Engeland en Duitschland en kele paarden uit Victoria betrokken. In dat zelfde jaar werden 12 paarden uit Nieuw-Zuid-Wales naar Amerika uitgevoerd. Engelsch-lndië is evenwel de beste markt voor de Australische paaiden en was tot voor korten tijd Victoria de eenige kolonie, van waar de paarden naar Engelsch-lndië werden uitgevoerd. Verlieten vóór 1891 doorgaans ruim 4000 paarden Melbourne voor Engelsch- lndië, in 1891 werden van Melbourne slechts 3717 paarden naar de verschillende presidentschappen ingescheept, terwijl in dat jaar reeds 445 paarden van Sydney naar Calcutta werden uitgevoerd en was het waarschijnlijk, dat dit getal voor 1892 reeds grooter zoude zijn. Dat echter Nieuw-Zuid-Wales zeer waarschijnlijk een groot aan tal der uit Melbourne uitgevoerde paarden leverde, wordt duidelijk door het feit, dat in 1891 op één na 3000 paarden over land en over zee van Nieuw-Zuid-Wales naar Victoria werden uitgevoerd. De Australische paarden voldoen in Engelsch-lndië zeer goed, speciaal als paarden voor het leger, wat o. m. blijkt uit een schrijven dd: Juli 1890 van den Kolonel John Ewingsuperintendent van het Remonte Depot „Matakkeri" te Hosur Madrasaan den Re gimentscommandant, waarin omtrent het Australische paard vermeld werd: „Australian Horses of the class now imported if carefully „selected are all that could be desired for Britisch Artillery and „Cavalry."

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 351