903 De „guuners" der Melbourne en Brisbane permanente bereden batterijen zijn bekend om hun schoonen bouw. De bereden politie en de vrijwillige bereden infanteriekorpsen in geheel Australiëevenals de cavalerie van Nieuw-Zuid- Wales bewijzen groote diensten, welke hoofdzakelijk aan de deugdzaamheid en het volhardingsvermogen der paarden te danken zijn. Rasfouten. Bepaalde rasfouten hebben de Australische paarden niet. Zooals ik boven reeds aanteekende, laat echter bij een groot aantal paarden de aanzetting van de croupe aan de lendenen veel te wenschen over, maar komt deze fout alleen voor bij platte paarden van weinig bloed „coarse-bred" zooais men ze daar noemt; ook kan het overbouwd zijn van vele paarden, als men wil, als rasfout worden aangemerkt. Paardenziekten. Epizoötiën komen in Australië niet voor, wel zijn goedaardige droes en de Australian mange'1 bekend. Deze laatste ziekte is eene huidziekte, welke den rug der paarden aantast; zij wordt toege schreven aan eene plantaardige schimmel en is niet besmettelijk, en verschilt dus ten zeerste van de gewone „mange" of schurft. Bij paarden, welker huid behoorlijk verpleegd wordt en die ge poetst worden, komt zij echter niet voor; daar echter buiten de stallen van het poetsen weinig werk gemaakt wordt en men de paarden aan regen en zon blootgesteld in de „paddocks" laat rondloopen, is deze ziekte meer verspreid, dan noodzakelijk is. Kwade droes (Glanders and farcy) is in Australië onbekendpaar den, welke uit den vreemd? in Australië worden ingevoerd, zijn alle onderworpen aan eene quarantaine van 14 dagen. Vertoont zich in dezen tijd ook maar de minste klierzwelling, dan wordt de quarantaine voor alle paarden, die te zamen debarkeerden, uitgebreid tot 3 maanden, en mocht dan onverhoopt zich onder die paarden een geval van kwaden droes voordoen, dan worden zij alle onteigend en afgemaakt. Dank zij deze uiterst strenge maatregelen komt kwade droes in Australië niet voor. In het laatst van 1890 heerschte er in Australië onder de paarden

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 354