904 een vrij ernstige influenza, maar toch had deze ziekte, waar zij met zorg behandeld werd, een goedaardig verloopwerd zij echter ver waarloosd, dan was menig verlies te betreuren (Annual report of the Stock branch, blz. 3). Deengebrekeu. Beengebreken komen zeer weinig voor, hoewei meer dan wij in Indië gewend zijn bij de Sandelhoutpaarden, waar zij bijna niet voorkomen. De zware karrepaarden zij n het meest aan beengebreken onder hevig, uithoofde van het zware werk, dat zij moeten doen. iSTa een vijf of zestal jaren zijn bij de bereden politie de beenen der paarden nog even zuiver als bij het indiensttreden. Hoedanigheid der hoeven, beslag. De hoeven zijn goed, hun bouw is uitstekend en de hoorn is hard, vooral bij de paarden, die in kalksteen districten gefokt zijn. Evenwel worden bijna alle paarden beslagen, zelfs op de „stations", waar zij alleen op zandigen bodem werk te verrichten hebbenik heb echter opgemerkt, dat de onbeslagen hoeven nooit behoorlijk werden gesneden of bijgerond; waren zij te lang, dan werd gewoonlijk met een hamer het te lang gegroeide gedeelte afgeslagen, of wel het paard naar een smid gebracht, die dan de hoeven sneed, maar ook tevens besloeg. In de steden, waar de bestrating met hout, straatkeien en mac adam plaats heeft, zijn de paarden alle vierkant beslagen, veelal met kalkoenen aan de aehterijzers. Ook de paarden der bereden politie zijn alle vierkant beslagen, waarvan ik mij evenwel het nut niet kon en kan verklaren. De hoefsmeden verstaan over het algemeen hun werk goed en is hun beslag niet slecht. Diensten, die het Australische paard verricht. De diensten, welke de paarden in Australië presteeren, zijn rij en trekdiensten. Als rijdier vinden zij gebruik bij het werk op de „stations", d.i. bij het drijven van paarden of vee, bij de bestelling van telegrammen

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 355