905 en brieven, bij de bereden politie, bij de cavalerie (Nieuw-Zuid- Wales), bij de bereden infanterie en bij den ren- en jachtsport en bij de artillerie, waar zij uir den aard der zaak ook trekken. Als trekdier verrichten zij zwaar werk, b v. als sleepers- en karre- paard en lichteren arbeid als koetspaarden en bij de bereden artillerie. Ook als draagpaarden verrichten zij dienst bij de proviandeering van ver verwijderde kampen en „stations." Zooals ik reeds aanstipte, voldoen zij als soldatenpaarden uitste kend bij de bereden politie en de bereden militaire korpsen. Het Australische paard is een zeer duurzaam, sober dierhet komt niet zelden voor, dat het bij het drijven van paarden en vee 100 Eng. mijlen (1 Eng. mijl 1609 M.) op één dag moet afleggen, zonder in den drogen tijd één drop water te krijgen of één voeder gras te kunnen machtig worden. Gemiddeld doen de paarden der bereden politie, die soms meer dan 85 KG. te dragen hebben, 30 a 35 Eng. mijlen per dag, doch komt het dikwijls voor, dat een afstand van 80 Eng. mijlen moet gereden worden. De paarden der cavalerie en der bereden infanterie presteeren alleen diensten als militair paard in den tijd, dat de vrijwilligers die hun eigen paarden van de „stations meebrengen onder de wapens komen, zij leggen dan eveneens 30 a 35 Eng. mijlen per dag af, soms meer. De paarden der post-en telegraaf bestellers doen gemiddeld 25 Eng. mijlen per dag. Leeftijd, waarop de paarden in gebruik worden genomen, hoelang zij in conditie blijven als rij- en trekpaard. Gewoonlijk worden de paarden in gebruik genomen, wanneer zij 4 jaar oud zijn deze jonge leeftijd en de goedkoopte der paarden zijn oorzaken, dat men zelden paarden, ouder dan 12 jaren ziet dienstdoen. Hoewel de dieren dan nog zeer goed zijn en gemakkelijk nog eenige jaren langer in conditie kunnen blijven, voorziet men zich meestal tegen dien tijd liever van een jong paard, waaraan geen hooge prijzen in den weg staan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 356