907 Gebruik ran merries, ruinen en hengsten. Algemeen worden alleen ruinen en merries gebruikthet gebruik van hengsten voor andere doeleinden dan de fokkerij en den rensport ia bij de wet verboden. Onderhevigheid aan kliniaatsinvloeden. Klimaatsinvloeden hebben op het Australische paard weinig of bijna geen inwerking. Zij doorstaan de verschillende veranderingen met bewonderens waardig gemak. Zomer en winter worden de paarden op de „stations" buiten ge houden en blijven zij los in de „paddocks" rondloopen. Zoo heeft ook het zeer veranderlijke zomerklimaat van Niéuw- ZuidWales en Victoriadat geheel afhankelijk is van den wind en waar in den zomer de temperatuur in een enkel uur soms van 90° F tot 65° F daalt, op hen geen invloed. In de „paddocks" hebben zij weinig of geen beschutting. De boomen, welke er groeien, zijn zeer dun van gebladerte, zoodat regen en zon op de paarden vrij spel hebben, zonder dat zij daarvan lijden; de paarden, welke naar CalcuttaBombaij en Madras uitgevoerd worden, doorstaan de daar heerschende hitte zeer goed. Terreinen, waarin zij gebruikt worden. De terreinen, waarin zij gebruikt worden, zijn zeer verschillend, zoowel laag en drassig, heuvelachtig en zandig, als bergachtig. De paarden worden bijna zonder uitzondering gefokt in zeer heuvelach tige streken en zijn daarom goed ter been; dit bewijzen zij herhaal delijk, o. a. bij het drijven van vee over de bergruggen, wanneer de steilste hellingen soms in snellen galop moeten worden afgegaan, om een weerbarstige koe of stier bij de kudde terug te brengen. Gewichten, die de Australische paarden dragen kunnen. De Engelsche niet-militair is over het algemeen belachelijk hui verig om een paard te belasten, zoodat hij een paard doorgaans niet geschikt, acht om een zwaarder gewicht dan 70 KG. te dragen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 358