908 Ook in Australië is dit het geval en vertelde men mij, dat paarden geschikt tot het dragen van zware gewichten (100 KG. en meer) op de „stations" moesten worden uitgezocht, waar men in den regel niet meer dan enkele paarden zoude vinden, geschikt tot het dragen van zware lasten. Mocht in die bewering misschien al eenige waarheid gelegen zijn, de groote overvloed van paarden maakt echter, dat zelfs het aantal der naar hunne meening voor zware gewichten geschikte paarden zeer aanzienlijk is, hoe zouden anders en de bereden politie èn het Engelsch-Indische leger in hunne behoefte aan de zoogenaamde weight carriers'' kunnen voorzien In Engelsch-Indië toch moeten de paarden der cavalerie in marschtenue van 101,5 KG. tot 114,5 KG. dragen; die der artillerie 96 KG. dragen en tevens van 330 KG. tot 430 KG. trekken. (Instructions regarding the selection of remounts from Foreign sources.) Gangen onder den ruiter; dressuur. De gangen onder den ruiter zijn ruim, vierkant en vast. In Australië ziet men een ruiter zelden stappen of draven, maar is de gewone gang daar een „canter," een akelig handgalopje; van den slager en telegraaf besteller af, tot den luxepaardrijder toe, ziet men in dezen gang door de straten en langs de wegen rijdende draf en stap worden alleen bij de bereden politie of bereden militairen beoefend. Beide gangen zijn bij de jonge paarden goed, maar worden defec- tueus, doch dit kan moeielijk anders, daar een paard in Australië nooit behoorlijk wordt afgericht en men geene moeite besteedt op ontwikkeling der gangen, mits een paard maar goed „cantert.' Daarvandaan is de draf een weinig stootend. Op de africhting van de paarden der bereden politie wordt volgens den Australiër de meeste tijd verkwist en duurt zij daar 3 (zegge drie) maanden. Is het wonder, dat de draf dan stootend is, waar de achterbeenen niet behoorlijk gebogen en ondergebracht zijn? Dit is te meer te betreuren, daar de algemeene bouw der paarden waarborgen geeft voor geringe moeielijkheden bij de dressuur, dewijl

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 359