909 grootendeels de hals en het hoofd gunstig aangezet en gevormd zijn, het paard zeer leerzaam is en een goed temperament heeft, waarmede het den ruiter belangrijk helpt. Daartegenover staat echter' dat menig achterbeen voor eene snelle dressuur te onvoordeelige hoeken aanbiedt. Dat men er echter bij de bereden politie yan overtuigd is, dat de paarden niet behoorlijk afgericht zijn, bleek mij uit de trouwens overbodige mededeeling van den „Remount officer," dat ik geen „higly educated" paard zoude vinden, omdat zij dit niet noodig hadden, daar zij nooit te paard vochten. Wat de remount officer mij niet mededeelde, maar wat toch zeer voor de hand ligt is, dat de kosten verbonden aan het spoediger op reforme stellen, tengevolge van de gebrekkige africhting niet op wegen tegen de moeite, zorg en tijd, die voor eene degelijke, de paarden in conditie houdende dressuur noodig zijn. Taille der paarden. Hunne geschiktheid om met Sandelhouts en Makassaren samen te gaan. De taille der in Australië als rijpaard gebruikt wordende paarden varieert van 14 hands (1,422 M.) als minimum maat voor een rijdier n. 1. voor de racing-ponies" tot 16 hands 3 inches (1,702 M.) als maximum. (1 Eng. voet 3 hands 12 inches 0,3048 M.). Paarden kleiner dan 14 hands 2 inches (1,473 M.) heeten „ponies" tusschen 14 hands 2 inches en 15 hands (1,524 M.) hoog heet het paard een „galloway", terwijl de sterk gebouwde galloway den naam van „cob" draagt; van 15 hands en daarboven heet een paard een horse". De paarden der bereden politie moeten minstens 15 hands 2 inches (1,575 M.) hoog zijn, die der bereden artillerie 15 hands 3 inches (1,6 M.); de hoogte, welke voor de paarden voor het Engelsch-Indische leger is vastgesteld, varieert van 14 hands 2 inches voor de Inlandsche, tot 15 hands 2 inches voor de Europeesche cavalerie- korpsen. Australische paarden, welke voor ons leger geschikt zouden zijn als troepenpaarden, zouden naar mijn oordeel van dezelfde taiile moeten zijn als die van het Engelsch-Indische leger en dus van 14 Dl. II, 1892. r q

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 360