910 hands 2 inches (1,473 M.) tot 15 hands 2 inches (1,575 M.) hoog moeten zijn, waaruit duidelijk volgt, dat zij absoluut ongeschikt zijn om met Sandelhouts en Makassaren samen te gaan. Mogelijkheid, om onze harnachementen hij hen te gebruiken. Het valt moeielijk te beslissen, in hoeverre onze bestaande har nachementen voor hen te gebruiken zouden zijn. Het hoofdstel was voor bijna alle paarden boven 14 hands te klein; bij sommige der paarden van die taille paste de 1 taille der stang, bij andere niet. Een eveneens door mij medegenomen zadel paste zonder deken op sommige korte paarden van 15 hands en 1 inch, terwijl het daarentegen op vele kleinere paarden niet pastemet een deken heeft het echter geene paarden gedrukt. Onze singels zijn alle veel te kort. Stalling. De weinige plaatsen, waar de paarden ginds gestald worden, zijn: 1® de particuliere stallen, 2e de stallen der bereden politie en dei- permanente bereden artillerie en 3e de bazaars, waar de paarden- verkoopingen gehouden worden. Bij de particulieren staan de paarden alle in boxes bij de permanente bereden artillerie en de bereden politie zijn de stallen 6 voet (1,828 M.) breed en 9 voet (2,748 M.) diep; bij de laatste waren vele stand plaatsen niet breeder dan 5 voet (1,524 M.) en niet dieper dan 8 voet (2,488 M.). In de bazaars te Melbourne zag ik behalve de boxes, nog stand plaatsen 4'9" (1,499 M.) breed en 5' (1,524 M.) diep, waarin paarden van 16 hands hoog, lagen te rusten. Algemeen worden de standplaatsen door planken beschotten van elkander gescheiden, lantierboomen kent men ginds niet; de bodem wordt gevormd door basaltbrokken, steen en straatkeien, welke zeer ongelijk liggen; in de boxes is de bodem van cement of baksteen en gelijk, maar een weinig afhellend.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 361