91 i Doorgaans met eens altijd krijgen de paarden een weinig ligstroo (haverstroo)in de stallen der veeartsenijschool te Melbourne was de gelijke bodem der standplaatsen bedekt met eene laag fjjnge- stampte boombast (tan). De voederbakken worden in ééne rij aangebracht, op 1 M. van den bodem, met gescheiden gedeelten voor hooi, haver en water. De standplaatsen in onze stallen zijn 2,75 M. diep en tusschen de lantierboomen 1,45 M. breed. Zij zijn voor uit Australië afkomstige en voor ons leger geschikte paarden te smal, hoewel hare diepte ruim voldoende is. Aanschaffing van paarden in Australië. Paardenvenduties. Marktprijzen. De wijze, waarop men zich in Australië paarden aanschaft, is vrij wel dezelfde, als bij ons gevolgd wordt. Belangrijke paardenvendu ties hebben plaats, welke voor de steden zonder uitzondering in de bazaars gehouden worden en waar in elke bazaar, zoo niet dagelijks, dan toch zeker tweemaal 's weeks paarden bij opbod worden verkocht. Sommigen koopen hunne paarden direct van de „stations," anderen koopen ze uit de hand, weder anderen koopen op eene paardenven- dutie, meestal door bemiddeling van een paardenkooper. De bereden politie in elke kolonie heeft een vasten remount-officer, welke de „stations" bezoekt en daar het voor zijn korps benoodigde aantal paarden van den eigenaar afkoopt. Bepaalde paardenmarkten worden niet gehouden, wel groote ver- koopingen, waar de paardenkooplieden, speciaal de zoogenaamde „Indian dealers" de geheele verkooping beheerschen. In het bijzon der is dit het geval in den tijd, dat de paarden voor Engelsch-lndië (Indian remounts) worden opgekocht. De eigenaars der verschillende „stations" belasten dan eenigen hunner ondergeschikten met het drijven der paarden naar de „sale yards" van eenen „auctioneer" (verkoopplaatsen van den venduhouder) ter plaatse, waar de verkooping zal plaats hebben, en daar krijgt elke verkooper een „yard' een omheind stuk grond 400 M2. grootten gebruike.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 362