912 De monsterplaats, waar de paarden een voor een worden binnen- gedreven (voor spannen met tweeën tegelijk) is een cirkel, niet meer dan 5 M. in diameter; de paarden worden dan bij opbod verkocht. De belangrijkste paarden venduties hebben voor Victoriabehalve te Melbourneplaats in Wodonga en Yarrawonga en zijn de ver- koopingen in Februari en Maart op deze twee plaatsen van het grootste belang, omdat in die maand de Indian remounts worden opgekocht. Een groot aantal paarden uit Nieuw-Zuid-Wales afkomstig, en die niet reeds door de Indian dealers uit de hand zijn gekocht, woidt op deze wijze in Victoria ter markt gebracht. Voor Nieuw-Zuid-Wales worden behalve in de paardenbazaars te Sydney en de sale yards van Leichardt (eene voorstad van Sydney de belangrijkste venduties gehouden in CamperdownOrange, Bat- hurst, West-Maitland, GoulburnYass, Kiama en Albury. Yoor de jeugdige kolonie Queensland worden de paardenver- koopingen nog alleen in de grootere steden gehouden en zijn als zoodanig Warwick, ToowoombaBrisbane en Rockhampton van belang. De prijzen der paarden zijn zeer uiteenloopend; het buitengewoon groote surplus aan paarden is oorzaak, dat de paarden nu zeer goed koop zijn. In de bazaars zag ik dikwijls paarden verkoopen voor geen hoo- gere prijzen dau tot 4 hoewel ik daarbij moet vermelden, dat het eenige goede aan die paarden was, dat zij niet kreupel waren; goede paarden halen echter gemiddeld de volgende prijzen: Zware trekpaarden 10 tot 15 koetspaarden 6 tot 10 rijpaarden 12 tot 21 en zeer goede volbloed paarden, welke door gemis aan snelheid ongeschikt waren voor de renbaan 33 tot 40 Yoor de paarden der bereden politie wordt gemiddeld 20 besteed, de Indian remounts kosten den Indian dealers 16 tot 22 Ponies beneden 1,473 M. halen over het algemeen hoogere prijzen dan de paarden, waarschijnlijk tengevolge van de omstandigheid, dat ponies uitsluitend voor luxe gehouden worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 363