914 Australië te remonteeren, dan zouden die naar mijn oordeel te Sydney moeten worden aangekocht, omdat ik boven reeds aantoonde, dat de paarden van Nieuw-Zuid-Wales de beste zijn. Hunne hoogte zoude dan moeten zijn van 14 hands 2 inches (1,473 M.) tot 15 hands 2 inches (1,575 M.) Uitgezochte, onafgerichte rijpaarden van deze taille, goed en sterk gebouwd, met veel bloed, in goede conditie en volkomen geschikt als soldatenpaarden voor ons leger, zijn jaarlijks tot elke hoeveelheid te krijgen hun leeftijd zoude moeten zijn van 4 tot 6 jaren, ruinen en merries van alle robes met uitzondering van schimmels, witte paarden, schecken, valken, isabellen en albino's zouden moeten worden aangenomen. Verscheidene personen deden mij aanbiedingen om paarden van die klasse te leveren. Omtrent deze personen werden door mij uit gebreide informatiën genomen en vermeld ik alleen de namen van hen, die als volkomen vertrouwbaar zijn aan te merken. Voor Victoria vermeld ik de firma Krerouse Madden, Chapman Street North MelbourneMelbourne, die aanneemt de gewilde klasse van paarden, na keuring te Melbournealdaar te leveren voor 22 jg per hoofd. Voor Nieuw-Zuid-Wales vermeld ik de firma George Kiss Co., 232 Pitt Street te Sydneydie aanneemt de gewilde paarden van die klasse na keuring te Sydneyaldaar te leveren voor 17 per hoofd. Voor Queensland, vermeld ik: 1® de firma Sealy, Snell MosmanAdelaide Street te Brisbane, die aanneemt deze klasse van paarden na keuring te Brisbanealdaar te leveren voor 16 J? per hoofd. 2e de Central Queensland Horse export Company Ld., die aanneemt deze klasse van paarden na keuring te Gladstonealdaar te leveren voor 10 tot 20 per hoofd. Zoo als ik reeds meermalen aanstipte, is Nieuw-Zuid-Wales de kolonie, waaruit het leger c. q. zijne remonten zoude moeten betrekken. Wel is de prijs van de firma Kiss cè Co. eenigszins hooger, maar in het te Sydney gekochte paard zal men een nog beter dier vinden dan in een elders gekocht. Bovendien is de algemeene opinie omtrent den Heer Kiss zeer

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 365