915 gunstig en staat hij bekend als een „gentleman", eene qualificatie, die over het algemeen de Engelschman niet spoedig aan een paarden handelaar verleent. Mocht het Legerbestuur er toe overgaan, ruet een der genoemde firma's eene overeenkomst te sluiten voor de levering van paarden, dan zouden de onderhandelingen daartoe minstens reeds een viertal maanden te voren moeten geopend worden, om den paardenkoopman gelegenheid te geven een voldoend aantal uitgezochte paarden van de „stations" te betrekken en hem in staat te stellen deze te vereenigen ter plaatse, waar zij door de uit te zenden commissie moeten gekeurd wordenwant het zenden eener commissie naar de plaats van levering is onvermijdelijk, omdat geen der personen, die aanbiedingen deden, genegen was de paarden te leveren na keuring op Java. Mocht beslist worden, dat de paarden te Sydney zullen worden aangekocht, dan zoude deze commissie moeten reizen per Queensland Royal Mailline van Batavia naar Brisbane en per spoor van Brisbane naar Sydney; en nadat zij de goedgekeurde paarden aldaar aan boord van een der booten der Eastern and Australian Steamschip Company in ontvangst genomen had, met die boot naar Java terugkeeren, ten einde in staat te zijn behoorlijk een wakend oog op de paarden te houden. Voor de keuring dezer paarden zijn geene bijzondere regels in acht te nemen, zoodat zij op de gewone wijze geschieden kan. De tijd van het jaar, waarin deze paarden naar Java zouden moeten worden overgevoerd, is zonder twijfel de Australische zomer, d. i. November tot Februari, omdat in dezen tijd het minste tempera tuurverschil is waar te nemen in de klimaten van de Australische koloniën met het onze. Ik meen niet onvermeld te mogen laten, dat mij overal op mijne reis de meest welwillende en uiterst hoffelijke ontvangst ten deel viel, speciaal van de regeeringspersonen in de verschillende koloniën. In de eerste plaats komt daarvoor een woord van dank toe aan den Consul-Generaal der Nederlanden te Melbourne, Mr. J A. de

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 366