MILITAIRE ZIGZAG FANTASSIN. Een verblijdend verschijnsel, waarop niet genoeg de aandacht kan worden gevestigd is, dat tegenwoordig na betrekkelijk korten tijd de militaire belooningen volgen op de daden, die daarop aanspraak geven. Het is nog niet lang geleden, dat tusschen het bedrijven van een of ander heldenfeit en het toekennen van de belooning daarvoor een jaar verliep en niet zelden gebeurde het ouder die omstandigheden, dat sommige gedecoreerden reeds uit Indië vertrokken, ja zelfs overleden waren, wanneer de blijde mare van de toegekende onderscheidingen hier in de Koloniën bekend geraakte. Een welsprekende getuigenis van de haast, die men tegenwoordig bij de behandeling van dergelijke zaken betracht, is wel het bericht van de toekenning van de Militaire Willemsorde aan den Eur. sergeant der artillerie K. Ligthart, Alg. St. N°. 31414, opgenomen in de Java- sche Courant van 30 Augustus jl. N°. 70. In dat blad vinden we opgeteekend, dat het H. M. de Koningin Weduwe, Regentes, heeft behaagd om bij Haar besluit van 17 Au gustus jl N3. 29, ter zake van zijn gedrag bij het vuurgevecht bij het blokhuis Sabang (Atjeh en Onderhoorigheden) op 4 Mei 1892, genoemden onderofficier het Ridderkruis der Militaire Willemsorde 4e klasse toe te kennen. Dus binnen vier maanden na het bedreven feit, de decoratie bekend in Indië! sneller kan het al niet, als men nagaat, welken loop een voordracht tot belooning hebben moet en door hoevele handen zij moet gaan. Moet de tegenwoordig waargenomen spoed, die bereikt wordt door de gelukkige samenwerking van Indische en Nederlandsche autoriteiten, van harte toegejuicht worden en zal hij stellig zeker ook door de DOOR

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 380