932 waardoor zich de in 't vaderland teruggekeerde militair het Ridderkruis had waardig gemaakt. Ik weet niet, welke beweegredenen men voor dit even plotseling verschenen als verdwenen enthusiasme heeft gehad; of het moest worden toegeschreven aan den drang des harten om Nederlandsche helden te eeren of het moest dienen als middel om de werving eenigs- zins aan te moedigen, dan wel of het eenige andere oorzaak heeft gehad, maar jammer is het in elk geval, dat deze uiting zoo kort heeft geduurd. Daarmede toch is al weder een van de karig geboden gelegenheden vervallen, om eenigszins uitvoerig te hooren van heldenfeiten, die anders ten nadeele van het leger en van het individu, maar al te zeer aan de vergetelheid blijven prijsgegeven. Ik heb aanleiding gevonden het vorenstaande te schrijven, omdat mij uit een kennisneming van de „Army and Navy Gazette" van 16 Juli jl. is gebleken, dat ten opzichte van het geven van publiciteit aan schoone, militaire daden, bij onze Engelsche naburen een ander en naar het mij voorkomt beter beginsel wordt voorgestaan dan bij ons. Ten bewijze daarvan, neem ik uit genoemd blad het volgende over: Het heeft Hare Majesteit de Koningin behaagd om de ondervolgende officieren met het Yictoria Cross te begiftigen, ter zake van de door hen in December 1891 aan den dag gelegde groote dapperheid, bij gelegenheid van de jongste operatiën in de Hanza- en Nagarstreken op de Gilgitgrens. le. Kapitein Penton John Aijlmer, Roijal Engineers, voor zijn groote onverschrokkenheid, den 2en December 1891, bij den aanval op en de vermeestering van het Nilt Port aan den dag gelegd. Deze officier maakte den stormaanval mede, vernielde de binnenpoort met schiet katoen, dat hij zelf geplaatst en ontstoken had doodde niettegenstaande hij eenmaal aan het been en tweemaal aan de rechterhand ernstig gewond was, met negentien revolverschoten verscheidene vijanden en bleef aan het gevecht deelnemen, totdat hij door bloedverlies uitgeput, eindelijk moest worden weggedragen. 2e. Luitenant Guy Iludleston Boisragon, Indian Staff Corps, voor zijne groote onverschrokkenheid, den 2en December 1891 bij den aanval op en de vermeestering van het Nilt Port aan den dag gelegd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 383