936 dat het die bewegingen in den versnelden pas uitsluit, zoo is de zaak toch niet zoo duidelijk, dat men daaruit bij de africhting van recruten en bij de elementaire oefeningen bij de veldbataljons voor deze oefening de noodige gevolgtrekkingen kan maken. Zou het daarom niet gewenscht zijn, dat in de eerstdaags te herziene reglementen aan allen twijfel be treffende bovengenoemde punten een einde werd gemaakt Een infanterie-officier. Militaire feesten in Frankrijk. De minister van oorlog heeft dezer dagen aan de generaals, comman danten van arméekorpsen medegedeeld, dat, naar zijne meening, het aantal militaire feesten veel te groot is en daardoor verscheidene mili tairen, die bestemd zijn, om in de vertooningen een rol te spelen, geheel onnoodig weken lang aan den dienst en de oefeningen onttrokken worden. Hoewel de minister zegt, geen tegenstander van dergelijke festiviteiten te zijn, zoo acht hij het toch noodig, dat zij in de eerste plaats dienst baar worden gemaakt aan de ontwikkeling van korpsgeest en liefde voor het vaandel, dat daarom het karakter ernstiger moet zijn en tooneelver- tooningen en onzedelijke liederen achterwege moeten blijven. Hij wil dan ook, dat voortaan alle feesten op meer eenvoudigen voet geschoeid worden, geen stoornis in den dienst en de oefeningen brengen en den staat geen geld kosten. Ze zullen, in verband daarmede, een meer huiselijk karakter dragen, terwijl de bijwoning, in plaats van zich uit te strekken tot de burgerij, bepaald wordt tot de officiersfamiliën en de mindere militairen van het garnizoen. Reeds in den Militairen Zigzag, opgenomen in de 8e aflevering van den vorigen jaargang, wees Fantassin op de wenschelijkheid, om laatstbedoelde bepaling ook voor Indië te maken. De oorlog met Dahomeij. Een van Dahomeij teruggekeerd Fransch officier, kapitein Decoeur, heeft in Parijs medegedeeld, dat hij eene expeditie zeer bezwaarlijk acht met het oog op de algeheele onbekendheid van het door de Fransche troepen te doorloopen terrein. Overvallingen en verrassingen zijn in

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 387