951 8 schoten meer dan 2, daarboven meer dan 3 bedraagt. In dit ge val vooruit- of teruggaan met het bedrag, dat in de correctieschaal is opgegeven. Is reeds eenmaal gecorrigeerd en wordt later correctie in tegengestelden zin noodzakelijk, dan halveeren tusschen de opzet- hoogten der twee laatst geschoten groepen. Zijn sommige omstandigheden dermate gewijzigd, dat daardoor een merkbaren invloed op de baan kan zijn uitgeoefend, dan enkel reke ning houden met de schoten, die onder de gewijzigde omstandigheden zijn gedaan. Het voortgezette vuur begint bij de laatste halveering. b) Correctiën voor breedteafwijkingen. Het eerste schot met de correctie voor den afstand, als deze in de schootstafel is opgegeven; zoo niet, dan met de geïnterpoleerde cor rectie voor het meest nabijliggend veelvoud van 50 M. Is de afwijking van het le schot kleiner dan BSso, dan met on veranderde correctie doorvuren, volgens de regels voor correctiën voor lengteafwijkingen. Is de afwijking van het eerste schot grooter dan of gelijk aan B350, dan die afwijking corrigeeren. Is de afwij king van het volgende schot kleiner dan BS50, dan met de laatste correctie doorvuren. Is die afwijking daarentegen grooter danBS-0 en in dezelfde richting, dan wederom die afwijking corrigeeren en daarmede doorgaan tot eene afwijking wordt verkregen kleiner dan BS50, of eene afwijking grooter dan BS5Ö in tegengestelden zin. Indien na het corrigeeren van eene afwijking wederom eene afwij king wordt verkregen, grooter dan of gelijk aan BS50, dan de helft der laatste afwijking corrigeeren en daarna doorvuren, Bij voortgezet vuur schoten links als schoten rechts als -f op- teekenen. B. Regels voor het schieten met twee of meer vuurmonden, a) Inschieten met een der vuurmonden. De opzethoogte voor het voortgezette vuur bepalen met een der stukken en met dien vuurmond doorvuren. Bij de overige vuurmonden het vuur openen met de hiervoor ge vonden opzethoogte; en handelen als of ten aanzien van het eerste schot met zekerheid is waargenomen, dat het in de nabijheid van het doel is gevallen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 402