970 s morgeus. 's middags. theorieën. Bij dit oefeningsstelsel is gerekend op een africhtingstijd van 7 maanden, een speling van 1 a 2 weken overlatende. De recruten worden naarmate van hunne practische en theoretische bedrevenheid verdeeld in 4 klassen. Onder normale omstandighe dendus bij geen langdurige absentiën verblijft de recruut: 6 weken in de laagste klasse, 6 weken in de 3e klasse, 4 weken in de 2e klasse, 12 weken in de hoogste klasse. De practische oefeningen worden 's morgens gehouden van 6 8 uur en 's middags van 45x/2 u., met uur rust, zoowel 's morgens als 's middags. Aangezien het exercitieplein 10 minuten gaans verwij derd is van de kazerne, zijn de uren, waarop die oefeningen aan vangen, in het programma gewijzigd. 23e en 24e week. 25e en 2Ge week. 27e en 28e week. Gedurende de laatste zes weken: van 44 bew. m. 't gew. 4\4* u. handgr. zonder bew. 5 5 4 u. 3 e art. 3e afd, R. S. Maandag. I. D. Dinsdag. Velddienst (voorpostendienst). Woensdag. Verplich tingen van den sol daat in het gevecht. Donderdag. Theorie over het geweer. Vrijdag. G. D. Maandag. R. v. Kr. Dinsdag. Velddienst (marsch veiligheids dienst). Woensdag. Verplich tingen van den soldaat in het gevecht. Donderdag. Geldende bepalingen omtrent voeding, kleeding, be looningen en straffen. Vrijdag. G. D. Herhaling van het geleerde ter beoor deeling van den in structeur. 2 keeren ia de weck velddienst van 6— 8 u. 1 keer in de week tirailleeren in het ter rein van 68 u. De overige dagen in de week: van 6^7 u. bajonet- schermen. 74 8 u. Ie, 2e en 3e art. 3e afd. I R. S. In de laatste week: Vooroefeningen met scherpe patronen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 421