985 Officiersvereeniging tot onderlinge ondersteuning van nagelaten betrek kingen hoop aan te bieden, ter voorbrenging in een algemeene verga dering der leden. Voorstel. 1°. Het bestuur der vereeniging richt tot de Regeering het volgende verzoek Uit de oprichting en den tegenwoordigen bloei der vereeniging is overtuigend gebleken, dat het voor bijna alle officieren eene bepaalde behoefte is, dat door hunne nabestaanden onmiddellijk na den dood van den officier, over een bedrag van 1000,kan worden beschikt, tot afwikkeling van het huishouden uit berekeningen, gegrond op sinds korten tijd bekend geworden statistieken, is echter gebleken, dat aan de vereeniging niet die levensvat baarheid mag worden toegekend, waardoor zij bij voortduring in staat moet worden gesteld aan de gebleken behoefte te voldoen dat dit wel het geval zou zijn, wanneer de vereeniging er toe overging een kapitaal te vormen, waarvan de rente aan de deelhebbers ten goede zou komen dat echter tegen het vormen van kapitaal door de vereeniging overwegende bezwaren bestaan dat vernomen is, dat de Regeering op het oogenblik plannen in over weging houdt, voor de oprichting van een nieuw Militair Weduwen- en Weezenfonds dat bij dit fonds het vormen van kapitaal een onafwijsbare eisch is, waartegen trouwens blijkens de ondervinding weinige bezwaren bestaan dat blijkens de hierbij gevoegde berekening van het verloop van dat fonds (bijlage I), opgemaakt volgens de door Prof. P. van Geer ver strekte gegevens, dat fonds volkomen in staat zal zijn, bij een heffing van hoogstens 6°/0 van het inkomen der deelhebbers, eene uitkee- ring te verrichten van f 1000,— bij den dood van elk deelhebber, boven en behalve het uit te keeren weduwen- en weezenpensioen dat bij de toekomstige officieren deze bepaling zeker nimmer aanleiding tot klachten zal kunnen geven, daar op die wijze elk hunner op de goedkoopste manier verzekerd is voor het bedrag van 1000, en hij dus nimmer in zijn belangen benadeeld geacht zal kunnen worden redenen, waarom het bestuur der O. v. t. o. o. v. n. b. verzoekt

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 436