986 dat bij de eventueele oprichting van een nieuw Mil. W. en W. fonds de bepaling zal worden opgenomen, dat na den dood van een officier aan zijne weduwe, erven of andere daartoe aangewezen personen, onmiddellijk f 1000, zal worden uitbetaald. 2e. Zoo de Regeering het bovenstaand verzoek inwilligt, zal voor de toekomstige officieren het doel, dat oorspronkelijk door de ver- eeniging werd beoogd, op andere, doch betere en geheel rationeele wijze worden bereikt. De tegenwoordige officieren-leden der ver- eeniging zouden daardoor gedupeerd kunnen heeten, doch dit mag niet leiden tot het niet voorstaan der belangen van het toekomstig geslacht. Ter verzekering der belangen der tegenwoordige leden staat de keus open tusschen twee wegen a. Ten spoedigste de vereeniging opheffen, en de leden aanraden elk voor zich een levensverzekering te sluiten. Het middel klinkt wel wat bar; doch op de keper beschouwd is het zoo erg niet als het lijkt. Elk lid heeft tot op het oogenblik van opheffen, voor een zeer geringe premie de kans gehad op de uitkeering van f 1000.De tot nu toe betaalde contributie kan men beschouwen op dezelfde wijze als eene brandassurantiede premiën zijn laag, doch brandt de boel niet af, dan krijgt men niets. Door het opheffen der vereeniging zou men dus in liet algemeen kunnen zeggen, dat niemand gedupeerd is, dat iedereen voor zijne contributie ook de waarde genoten heeft. Beschouwt men echter elk persoon afzonderlijk, dan blijkt het echter, dat er wel dupes gevonden worden. In de eerste plaats zij, die op vrij hoogen leeftijd tot de vereeniging zijn toegetreden, omdat zij bij de opheffing slechts ten koste van hooge premies eene levensverzekering kunnen sluitenin de 2e plaats degenen, die om gezondheidsredenen door eene levensverzekering niet meer worden aangenomen. Er staat wel is waar tegenover, dat juist die personen de meeste kans op de uitkeering van f 1000, hebben gehad, daar tijdens het bestaan der vereeniging hun sterftekans het grootste was. Ik voor mij zou het echter niet kameraadschappelijk vindendie oude of zwakke kameraden op een hachelijk oogenblik als dit los te laten,

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 437