1001 de ambulance aan. De luitenant-kolonel van Swieten weerde dien aanval „af met eenige soldaten van het 13e bataillon, daar toevallig aanwezig en „met de Madureesche hulptroepen, terwijl de opperbevelhebber zelf de „6e kompagnie van het 5° bataillon door eene wending regts en tirailleur „liet uitzwermen. De vijandelijke benden trokken in de rigting van „Boenkoelan terug." Afstand niet opgegeven, doch hoogst waarschijnlijk klein. blz. 108 en 109: „De 1® kompagnie, die over het ravijn op de regterflank voorwaarts „geposteerd was, werd hier door de Baliërs met de lans in de vuist aan bevallen; het oogenblik nas hachelijk voor haar'''' (afstand dus waar schijnlijk klein) „want zij kon door de beide andere kompagniën, van „wie zij door het ravijn gescheiden was, niet anders ondersteund worden, „dan door een krachtig geweervuur, dat in de vijandelijke flanken werd „aangebragt" (afstand dus ook klein, want anders te gevaarlijk voor de 1® compagnie). „Zij hield echter moedig stand en wees den vijand „met vorlies af." Afstand niet opgegeven. blz. 110 en 111: „In weerwil de onzen een krachtig geweervuur onderhielden en de „mortieren gelukkige worpen te midden van hunne drommen deden, wend- „den zij" (sterke massa's Baliërs) „zich tegen de twee tirailleerende kom- „pagniën en gingen tot eenen aanval met de lans over" (afstand dus waarschijnlijk klein). „Het geweervuur der tirailleurs en eenen bajonet- Vaanval der 1® kompagnie in hunne flank, bragt hen tot staan en vervol gens tot wijken. Zij werden krachtig door de onzen vervolgd tot op „50 schreden van de eerste huizen der kampong Djagaraga. Een gedeelte „hunner trok vervolgens Zuidwaarts en wilde nog eenen aanval beproeven „op de ambulance en veldtros, maar werden ook hier door de 3e en 5e kom- „pagnie afgeslagen. Afstanden niet opgegeven, blz. 156: „Zoodra had het 3e bataillon, na het overtrekken van een klein riviertje, „zijnen marsch niet op den ingang van de kampong Kasoemba gerigt, „of eene sterke vijandelijke bende trad, met gevelde lans(afstand dus waarschijnlijk klein) „en onder groot geschreeuw, daaruit te voorschijn „en rukte de onzen te gemoet. Door een bedaard en welgerigt twee- „geledereu vuur" (op waarschijnlijk kleinen afstand, waarop de kogel-

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 452