1020 komen te staan voor de noodzakelijkheid om den te benoemen officier pensioen uit te keeren, een uitgave, die echter te klein is en menschelijker- wijze gesproken den staat te kort zal blijven drukken, dan dat daarin aanleiding mag worden gevonden, om de zaak met een non possumus af te doen. Bovendien kan men dat pensioen tot een minimum terugbrengen wanneer men bepaalt, dat in geen geval een hoogere rang dan die van 2en luitenant zal worden verleend. Daardoor wordt de gunst toch wel tot de kleinste afmetingen teruggebracht en worden de financieele consequentiën al bijzonder gering Toch zou daarmede het bestaan van den voorganger van de Bata- viasche stafmuziek onmiddellijk 100 °/0 beter worden, hij zou in een kring geplaatst zijn, waarin zijn gezin zonder schroom kan plaats nemen en ook zijn maatschappelijke positie zoodanig zien verbeteren dat hij niets liever zou wenschen dan zijne beste krachten zoolang mogeljjk te wijden aan den hem in Indië opgedragen werkkring. Komaan, men strijke zijn hand eens over het hart en make van Dam over 1 a li jaar 2e luitenant-titulair; de eerste stap is al ge daan door hem te vergunnen in het officierskampement een luitenants- woning te betrekken, du3 de volgende schreden behoeven niet veel hoofdbreken te kosten. Ik geloof de zaak van alle kanten beschouwd en aangetoond te hebben, dat men een goed en billijk werk kan verrichten zonder de geldkist te behoeven te openen en dat men zoodoende bovendien een maatregel zou treffen, waardoor de kunstwaarde van onze eenige Bataviasche stafmuziek niet anders dan in de hoogste mate kan winnen. October 1892.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 471