BOKKBKOORDKKLING. Yeldportefeuille voor H. H. Offioieron en het leader van liet Wapen der Infanterie en der Cavalerie door J. J. Krafift, le Luite nant, 5de Bat. Inflo. A. Bisschop, Samarang. Prijs f 1.75. De portefeuille door den Heer Krafft samengesteld, bestaat uit drie bladen van de grootte van een rapportkaart. Zij is vervaardigd van karton, op de buitenzijde beplakt met wasdoek, op de binnenzijde met wit papier; hierop zijn o. a. aangegeven: het oriënteeren, de optische telegraphie, het schatten van afstanden, teekeningen voor marcheereude troepen met veiligheidsmaatregelen, bivouaks, modellen tot het vervaardigen van rapporten en couverten, enz. enz., alles getrokken uit het voorschrift van den velddienst. Op de buitenzijde van het eerste blad is een rand aangebracht, waar- tusschen een rapportkaart kan worden gestoken ter vergemakkelijking bij het teekenen, terwijl aan de binnenzijde van dat blad zich een taschje bevindt voor rapportkaarten, enz. Ook zijn in dar taschje vastgehecht eenige koordjes tot het vastbinden van gomelastiek, en van een rood- en blaauw- en van een zwart potlood, die in daarvoor gemaakte kokertjes bewaard worden, (ook tot vastbinden van het kompas, doch dit wordt er niet bij geleverd). Op de buitenzijde van het tweede blad zijn twee passanten aangebracht tot doorlating van een riem, om de portefeuille over den schouder han gende mede te voeren. Het derde blad dient hoofdzakelijk tot beschutting van de rapportkaart in het eerste bladeen bandje tot sluiting van de portefeuille is aan dit blad vastgemaakt. Verder behoort hier nog bij een enkel blaadje papier ter grootte van een blad der portefeuille, waarop aan eene zijde gedrukt is: „Een greep uit den velddienst" en op de andere zijde „Snippers voor veldwacht -, Dl. II, 1892. 66

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 472