1024 Voor Nijas is de kaart van den heer Modigliani gebruikt, welke de nieuwste uitgave is, maar dit eiland komt ons voor meer bewerkt te zijnalthans te oordeelen naar hetgeen de samensteller er van gegeven heeft op de kaart der Bataklanden en van het eiland Nijas in 1886 en 1887 samengesteld door den kapitein van den Generalen staf F. J. klaver Droeze schaal 1: 200000; op laatstgenoemde kaart komt o. a. de grens van het rapatgebied voor. Voor het bezette gebied in Groot-Atjeh is niet de nieuwste kaart ge bruikt. Daarvan bestaat eene uitgave van 1891; misschien is deze echter te laat in Nederland ontvangen. Omtrent de Padangsche Boven en Benedenlanden moeten wij opmerken) dat de samensteller geen rekening heeft gehouden met het Ind. Staats blad No. 63 van 1891, waarbij de Meeting Ajer Bangis en Rau (Padang sche Benedenlandenin twee nieuwe afdeelingen Loeboe Sikaping en Ajèr Bangis is gesplitst, en Loeboe Sikaping bij de Padangsche Bovenlanden is gevoegd. (De regeeringsalmanak van 1892 geeft deze verandering ook aan). Wat Sumatra's Oostkust betreft, heeft men blijkbaar niet veel ver trouwen gehad in de door de Regeering uitgegeven kaart van dat gebied op 1200000. Dit blijkt vooral, waar men ten opzichte van den mond der Pane rivier de gegevens van deze kaart gaat vergelijken met die, bekend gesteld op de kaart van het Pane en Bilastroomgebiedschaal 1:200000, van den Heer/. B. Neumann. Nu is het een feit, dat laatstgenoemde kaart zeer veel waarde heeft, maar waarschijnlijk is het verband daarvan verkregen met behulp van de door de Regeering uitgegeven kaart, welke ontstaan is ten gevolge van eene geregelde opneming. Ten slotte vestigen wij de aandacht op den matigen prijs van de nieuwe kaart. S.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 475