COMMISSION, PROCESSEN-VERBAAL. Het ia geen nieuw aanbeeld, waarop ik hameren ga: wèl is het er een, dat méér warm gehouden worden moest, om hoe eer hoe beter eene zaak, tegen welke zulke ernstige bedenkingen aan te voeren zijn, zooal niet geheel uit de wereld te helpen, want dat moet helaas! tot de vrome wenschen worden gerekend dan toch haar van haar epidemisch en vicieus karakter te berooven. Ik heb hier het oog op de commissiën, die krachtens Hoofstuk II der Regelen voor het materieel beheer worden benoemd, en ineer speciaal op de daarvan het meest voorkomende: a. die tot opname en overgave van bewaarplaatsen; b. die tot keuring van als onbekwaam of herstelbaar opgegeven goe derenen c. die tot ontvangst van goederenuit andere plaatsen in Ned. Indië aangevoerd. Van de andere zou, naar mijn bescheiden meening, ook nog wel een en ander in den geest van het ondervolgende te zeggen zijn, maar dit zou mij te ver voeren, bepalen we ons dus tot het meest urgente. Over de nutteloosheid, in de meeste gevallen, dezer „dienstver richtingen'' wil ik het niet in de eerste plaats hebbenook niet over de mate, waarin zij op onaangename wijze den dienst voor de officieren in het garnizoen verzwaren, en beslag leggen op tijd, die zooveel nuttiger zou kunnen worden besteedwat er echter in moreelen zin tegen geopperd worden kan, zij hier met nadruk in herinnering gebracht. Commissiën van onderwerpelijken aard hoorde ik eens kernachtig met den naam van stillediensten bestempelenmeer teekenende uitdrukking zou, dunkt me, moeielijk kunnen worden verzonnen commentaren zijn dan ook overbodig. En mijne bewering, dat deze diensten „stil" waargenomen worden door minstens 9/j 0 van de daar toe geroepenen, zal, verbeeld ik me, geen tegenspraak uitlokken. O

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 542