1094 tot voor den lande bedenkelijke proportiën voorkomen, wat het instellen van dergelijke connnissien motiveeren zou. En wat de groote magazijnen betreft, het is onzinnig om daarbij aan serieuse opname te denken, zelfs al behoeft deze, krachtens de Regelen, met elk nieuwjaar slechts over van den voorraad te loopen. Men denke hierbij slechts aan de artilleriemagazijnen of aan de apotheken! Deze commissiën zouden dus gevoegelijk geheel afgeschaft kun nen worden. h. De commissiën tot keuring van als onbekivaam of herstelbaar opgegeven goederen. Buiten deze zou men het minder goed kunnen stellen. Maar niet minder waar is het, dat ze, zooals ze op het oogeublik ver richt worden, absoluut geen waarborg tegen onregelmatigheden opleveren. En deze waarborg zou verkregen kunnen worden, wanneer het den commissiën niet zóó lastig en vervelend gemaakt werd, wanneer zich hare werkzaamheid slechts uitstrekte tot een globaal onderzoek naar de onbruikbaarheid wat nog zeer wel aan den deskundigen beheerder zou kunnen worden overgelaten en tot het in hare tegenwoordigheid doen vernietigen, zonder meer van de op te ruimen artikelen. Door te eischen, dat het afgekeurde stuk voor stuk nagegaan wordt, scherven van gebroken voorwerpen aan elkaar gepast wordenenz. enz. en later de nog „bruikbare'' deelen worden verzameld echte bouts de chandelle- zuinigheid wordt het doel voorbijgestreefd; het onderste uit de kan willende hebben, valt „den lande" het deksel op den neus. Trouwens de af zondering dier precieuse bruikbare deelen zou onder toezicht van den beheerder te voren plaats kunnen hebben bij die goederen, welke daardoor niet onkenbaar worden zoudenover het teloor gaan van het restant afval zou het land zich dan maar in Godsnaam heen hebben te zetten. Resumeerendeop het in tegenwoordigheid van eene commissie ver nietigen van al het op het proces-verbaal voorkomende komt het dus slechts aan. c. De commissiën tot ontvangst van goederenuit andere plaatsen in Necl.-Indië aangevoerd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 545