1112 maatregelen zoodanig, dat dezelven omsingeld wierden. 's Morgens bij het aanbreken van den dag begon de aanval op de muitelingen, welke zich in slegte orde geplaatst hadden; de kapitein van Driel kon door deszelfs positie geen deel aan het gevecht nemen; de 2e luitenant Hoffman daar entegen vondt gelegenheid met een klein gedeelte der compagnie van den kapitein van Driel den vijand aan te vallen en hoewel hij alstoen door de geheele magt van den vijand teruggedrongen wierdt, zoo betoon den zoowel de Luitenant Hoffman en Frissart als de weinige Europesche onderofficieren en flankeurs onder deszelfs order zeer veel moed, en toen later de vijand aan de andere zijden wierdt aangevallen begon dit de tachement opnieuw het gevecht en droeg veel tot de volkomene neder laag van den vijand bij, van welken ruim honderd man op de plaats ge dood en 600 gevangen gemaakt wierden. Ook zijn aan onze zijde 15 soldaten gedood of gewond. Buiten de 2e Luitenant Hoffman hebben zich bijzonder wel gedragen de 2e Luitenant Frissart van het 21e bataillon, de sergeant van der Brugghen van het 19e, de sergeanten de Boer en Bocht, de korporaals Quern en Johaude flankeurs Fieters, Zwendelaar, van den Berg en van der Linden van het 21e bataillon, de korporaal Wierodromo en de fuse lier Siedin van het 19e bataillon. Z. E. de Gouverneur Generaal, een blijk van hoogstdeszelfs tevreden heid over het gedrag dier troepen aan dezelve willende geven, heeft De 2e Luitenant Hoffman tot len Luitenant en den sergeant van der Brugghen tot 2en Luitenant benoemd. En verder bepaald, dat voorgemelde Europesche onderofficieren en sol daten bij de flankeurs zullen worden geplaatst en zij allen voor altoos wings met eenen zilveren streep in de tong zullen dragen. De Luit. Generaal, (w.g.) C. H. \V. Anting. Een verbod om te baden uit 181G. No. 40. Batavia, den 19cn Augustus 1816. Do Europeaansche soldaten meestal onkundig van het nadeel dat er voor hunne gezondheid in gelegen is, maken op alle tijden van den dag- gebruik van het wasschen of baden in de rivier. Iloewol deze gewoonte op zich zeiven voor de gezondheid en zindelijkheid prijsenswaardig is,

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 563