1115 „Om bij het defilceren de directie te verzekeren, worden vooraf twee gegradueerden uit het opsluitend gelid of twee soldaten op 50 passen rechts en links en 25 passen voorwaarts geplaatst van den persoon, voor wien gedefileerd wordt, zoodanig, dat zij bij het defileeren front maken naar de rechterflank der colonne. De rechterguides marcheeren rakelings langs hun borst". Hier wordt dus niet gezegd, dat deze zoogenaamde jalonneurs van het begin tot het einde met geschouderd geweer de troepen langs zich heen moeten doen marcheeren en toch ziet men dit geschieden. "Wanneer nu de parade zooals op 31 Augustus j.l. een vol uur duurt en de laatste afdeeling nog niet voorbij is, of de voorste komt aan, dan behoeft het niet gezegd te worden, dat de jalonneur ten slotte doodelijk vermoeid is en zijn geweer geschouderd houdt, zooals een boer zijn spade draagt. Dit is wel een kleinigheid, maar op een parade, waar nu eenmaal ieder soldaat zijn best doet, om een zoo krijgshaftig mogelijke houding aan te nemen, is de scheeve en half gedraaide positie van de jalonneurs een vlek. Daarom aan het reglement geen ongewenschte uitbreiding gegeven en de mannen van de richting met het geweer bij den voet laten staan. Dan nog is het geen aangename taak om een uur lang een martiale houding aan te nemen. Ten slotte nog een opmerking. Waarom moeten volgens 83 van de Compagniesschool reeds vijftig passen, voor dat men den persoon voor wien gedefileerd wordt, passeert, de geweren geschouderd worden en na die autoriteit voorbij te zijn, nog 20 passen lang op schouder gehouden worden Kan men iets beters bedenken om juist als het er op aankomt, de ge weren slecht te doen dragen En waarom 25 passen te voren het hoofd reeds „rechts" gebracht? Wil men de verschillende bewegingen flink zien uitvoeren, dan is het dringend noodig, dat die onnoodig lange afstanden aanmerkelijk worden ingekort. Ook een infanterieofficier. Aanwending en vervoer van Maxim-Kanonnen. De Maxim-kanonnen vinden in Zwitserland hoe langer hoe meer aanwending voor verschillende doeleinden. Nadat gedurende de laatste manoeuvres eenige van deze vuurmonden, op veldaffuiten op voertuigen geladen, ter beschikking van het 6e regiment dragonders gesteld waren,

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 566