624 Na verrichting der inspectie bedoeld bij punt 1 48 van liet voorschrift op den Velddienst roept de P. Ct. zijn onderofficieren voor en deelt hun het doel van den marsch mede, terwijl hij hen tevens in kennis stelt met de houdiDg die de bevolking ten Zuiden en met die welke de bevolking ten Noorden van de rivier heeft aangenomen. Aanmaning om den troep goed in de hand te houden is nimmer overbodig. Een teeken voor „het terrein is veilig'' wordt vastgesteld. Het bericht dat de vijand stoutmoedig optreedt hetgeen hem door den bevelvoerendeu officier te Kassoe Malang is medegedeeld doet den P. Ct. besluiten, de tot beveiliging af te zonderen troe pen iets sterker te maken dan onder gewone omstandigheden zou geschieden. Dienovereenkomstig geefc hij de volgende mondelinge bevelen „De 2e groep van de le sectie vormt de voorhoede (1) onder commando van den S. Ct. De 1° groep maakt de achterhoede uit onder bevel van een Eur. sergeant. Zij detacheert 1 Inl. sergeant en 5 Inl. fuseliers bij den trein, die zorgdragen dat de koelies op sluiten en zij bij de nadering van gevaar hunne vrachten niet weg werpen. Tevens dragen deze manschappen het noodige bij tot onmid dellijke verdediging van den trein. De 2e sectie vormt de hoofd macht en marcheert in open terrein ongeveer 80 X achter den voortroep. Wordt het terrein meer bedekt, dan wordt deze afstand verminderdin zeer bedekt terrein sluit de hoofdmacht op tot 20 a 25 X van den voortroep. De trein volgt onmiddellijk achter de hoofdmacht. De achterhoede marcheert in open terrein ongeveer 30 X achter den trein. In bedekt terrein sluit zij dichter op; zij marcheert gesloten en zendt geen patrouilles uit dan op bepaalden last van den P. C'. Deze laatste marcheert aan het hoofd van de 2e sectie en houdt den hoornblazer bij zich. Hierop wordt afgemarcheerd. Ten Noorden van de rivier zendt de voorhoede aanvankelijk geen (1) Deze groep wordt gecommandeerd door een Eur. korporaal, die dan als com mandant der spits kan worden aangewezen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 75