627 een dubbelpost om de vrij steil afloopende oevers van de Tji Salak in het oog te houden (1). Wanneer weder opgebroken wordt marcheert de spits af, gevolgd door twee patrouilles, elk van 4 man, waarvan de eene de kampong ten Noorden, de andere die ten Zuiden van den weg verkent De hoofdmacht volgt op hoogstens 50 X achter den voortroep, terwijl de achterhoede ongeveer 20 X achter den trein marcheert. Het bamboebosch en de klappertuin wordeu eveneens door patrouilles verkend, maar deze marcheeren hoogstens een dertigtal meters zij waarts van den weg, om in het bosch het afdwalen te voorkomen, terwijl een klappertuin in den regel vrij diep kan worden ingezien. In dezen laatsten wordt ook de aandacht op de boomen gevestigd. De commandant van den voortroep volgt met zes man het in Zuidelijke richting door bamboebosch voerende paardenpad, doorzoekt dit benevens de ompaggerde ruimte en het Noordelijk gedeelte van kampong Sajang en keert in ongeveer Noordelijke richting door het bamboe- boschje en het ten Zuiden van den weg gelegen gedeelte der kampong terug. Het ten Noorden van den weg gelegen andere deel dier kampong is door de linkerzjjpatrouille doorzocht. In open terrein komende, kunnen de afstanden tusschen de afdee- lingen weder iets grooter worden genomen. De aandacht blijft echter steeds op de flanken gevestigd en waar de hellingen zoo steil afloopen dat voor den blik een dooden hoek ontstaat, worden door den voor troep patrouilles zijwaarts uitgeschoven om gedurende den marsch die hellingen gade te slaan. Tijdens het voorbij trekken wordt van af den weg de kampong Si Moga goed in het oog gehouden. Het verderop en ten Zuiden van den weg gelegen bamboeboschje wordt weder door eene patrouille verkend. Heeft de voorhoede den rechteroever der TjrLehat bereikt, dan beklimt op de rechterflank eene patrouille de begroeide hellingen ten Zuiden van den weg. Laat de begroeiing het toe zonder te veel oponthoud tot den top te stijgen dan wordt deze patrouille op eene sterkte van zes man gebracht en naar boven gezonden. Zij daalt in N. O. richting weder naar den weg af. Het overige der colonne volgt, aanvankelijk den marsch (1) Zijn de troepen, vóór de rust met den veiligheidsdienst belast, vermoeid dan kunnen thans do beide sectiën van werkkring verwisselen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 78