641 A. A. Beekman, Oud-officier der Genie. „De beteekenis der vrijwilligerskorpsen in Nederland". Verder is van zeer bevoegde zijde eene halve toezegging ontvangen tot het houden in het leesjaar 1892/93 eener lezing over: „De invloed van de ontworpen afsluiting der Zuiderzee op de lands verdediging". Mededeeling van liet Bestuur. Het is niet gemakkelijk om telkens nieuwe onderwerpen van algemeen belang voor prijsvragen te vinden en de uitgaven daaraan verbonden, zouden wellicht op den duur onze financieele krachten te boven gaan. Daarom is bij het Bestuur een plan opgevat en tot rijpheid gekomen, dat binnen ons bereik is en tot doel heeft, om leden die niet of be zwaarlijk in de gelegenheid zijn kennis te nemen van geschriften of opstellen over gewichtige militaire vraagstukken van den dag, op koste- looze wijze daarvan in het bezit te doen geraken. lot uitvoering van dit plan is door het Bestuur besloten: „Belangrijke opstellen in buitenlandsche geschriften voorkomende, en „bij uitzondering ook in binnenlandsche, worden (natuurlijk steeds met „vergunning van uitgevers en schrijvers) op kosten der Yereeniging ver haald en zoo noodig omgewerkt, onder de leden als bijlagen tot de „verslagen verspreid. „De uitvoering dezer zaak is opgedragen aan eene Commissie van „Redactie bestaande uit 3 bestuursleden en 2 gewone leden der Veree- „niging. „Aanvankelijk zijn daartoe door het Bestuur verkozen de HH. Kolonel ElandLt.-kolonel RisseeuwJhr. Mr. Klerck, Kapitein Staal en Kapitein Breijer, hebbende deze HH. allen de opdracht aangenomen. „Bij ontstaande vacature in die commissie zullen de leden zelve, in „overleg met den Voorzitter der Vereeniging, nieuwe leden verkiezen. „Deze Commissie is belast met de keuze der te vertalen ofomtewer- „ken stukken en is binnen zekere door het Bestuur vast te stellen gren- „zen geheel vrij in die keuze. „Als grens van uitgebreidheid is vastgesteld, dat elk opstel in den „regel hoogstens 2 of 3 vel druks mag beslaan en in het geheel niet „meer dan 12 vel druks per jaar mag worden uitgegeven. „De Commissie kiest de vertalers of omwerkers en noodigt hen uit* Dl. II, 1892. 42

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 92