642 „deze genieten voor het vertalen, c.q. omwerken en corrigeeren der „drukproeven een honorarium van 16.per vel druks en zijn gehouden „hun naam onder het door hen geleverde stuk te plaatsen. „Mochten er onder de leden der Yereeniging zijn die speciaal wenschen „het een of ander belangrijk artikel op deze wijze te zien publiceeren, „dan worden zij uitgenoodigd dien wensch hetzij rechtstreeks, of wel „door tusschenkomst van de Correspondenten aan de genoemde commissie „kenbaar te maken. „Hierhij geldt echter het voorbehoud, dat de commissie geheel vrij „blijft in hare keuze en geen verantwoording behoeft te doen bij even- „tueele weigering". Ingevolge de bevoegdheid ontleend aan Art. 2o van het Reglement der "V er- eeniging zal, te beginnen met het volgend leesjaar, dit plan bij wijze \an proef worden uitgevoerd en het Bestuur vertrouwt, dat dit streven, om de jaarlijks overschietende gelden der vereeniging aldus tot nut en genoegen der leden te besteden, algemeene goedkeuring zal vinden. Wanneer na een paar jaar ondervinding zal blijken, dat het Bestuur zich in die verwachting niet bedrogen heeft, zal deze zaak ook later voortgezet worden. Den HaagApril 1892. Het schermen in het bijzonder bij het leger. Zeker zal door niemand het nut van het schermen, vooral voor het leger, betwijfeld worden, zoodat er dan ook niet genoeg aan gedaan kan worden. Be beoefening van het schermen bevordert niet alleen, onze gezondheid, doch maakt ook ons lichaam welgevormd, geeft ons kracht, zoowel physiek als moreel, en zelfvertrouwen. Het schermen bij het leger kan nog veel verbeterd worden, hoeveel er ook in de laatste jaren aan gedaan is. Verscheidene chefs moedigen het schermen aan door het uitloven van belooningen in geld of luxe-artikelen, die op assauts of met prijsschermen verstrekt worden. Dit is zeer goed en wekt de ambitie op, doch wanneer een uitstekend schermer een paar jaar bij het bataljon blijft, zal hij in den regel met de meeste en beste prijzen gaan strijken, hetgeen de ambitie der zwak keren zal doen verflauwen. Het zou dus beter zijn den eerste een bepaalde belooning te geven en niet te laten meedoen met het prijsschermen. Onnoodig is het aan te bevelen, dat tot beoordeelaar niet steeds gekozen worde de Luit. Adj., maar officieren, die zelf zeer goed schermen en gaarne die betrekking op zich nemen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1892 | | pagina 93