176 bamboe-loopbrug, die zich ter plaatse bevindt: aan den overkant gekomen, werd het terrein verkend en stelling genomen. De harnachementen van paarden en muildieren werden afgenomen, om met eene prauw te worden overgebracht, terwijl voorts alles voor het overtrekken der rivier werd in gereedheid gebracht; door de genietroepen werden de steile oevers afgestoken. De Infanterie trok over de loopbrug, de paarden en muildieren weiden bovenstrooms van de brug middels aan elkander gebonden fouragestrikken overgehaald, terwijl de beide vuurmonden met affuiten langs aan boomen gebonden touwen aan de andere zijde vau de brug werden overgetrokken. Een sectie infanterie, sterk 12 tot 14 rotten, had 6 minuten noodig, om over de bamboe loopbrug te komen, deze afdeeling bestond uit Inlanderseen sectie Europeanen deed er bij eene vorige gelegenheid 10 minuten over. De cavalerie bracht de 30 paarden in 54 minuten over. De overtocht der 12 paarden en 6 muildieren der artillerie geschiedde in 25 minuten, terwijl, nadat de voorbereidende werkzaamheden, welke ongeveer 1/i uur in beslag namen, waren afgeloopen, de beide vuur monden in 40 minuten waren overgebracht. De voorhoede was om 7 55 uur overgegaan, terwijl het overtrekken der rivier om 9.30 uur was afgeloopen. Nadat de cavalerie was overgetrokken, werden de paarden weder opgezadeld en werd een kleine terreinverkenning in Z. W. richting gemaakt. Terugkeerende zijn de cavalerie en de artillerie met gezadelde paarden en opgezeten ruiters de rivier overgetrokken; een prauw was tegen de brug loodrecht op den stroom gelegd, om het afdrijven van paarden te beletten, terwijl eenige manschappen gereed stonden, om zoo noodig hulp te verleenen. De cavalerie was in 25, de artillerie in 15 minuten over, de modderige grond aan den linkeroever leverde hierbij veel moeilijkheden op. Om 11.7 uur V. M. werd de terugmarsch naar Edi aangenomen en keerden de troepen om even 12 uur in het kampement terug. In bovenstaande beschrijving, die met toestemming van de bevoegde

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 179