259 De buskruitlading bestaat uit rookvrij dobbelsteenvormig kruit van 1 mï. zijde. Deze lading is bevat in een zak van afval van zijde, en deze weder in een messingen huls. De kardoeszak moet zóó ge maakt zijn, dat hij de ruimte tusschen den bodem der patroonhuls en dien van het projectiel volgens de lengre opvult; zijn middellijn is dus geringer dan die van de inwendige ruimte der huls. Daarbij moet er op gelet worden, dat de vuurstraal den bodem van den kardoeszak met zekerheid treffen moethet is dus noodig den bodem van de kardoes eene middellijn van circa van die der huls te geven en de kardoes kegelvormig te maken. De messingen patroonhuls is met het projectiel tot één geheel vereenigd. Zij bestaat uit een lang conisch gedeelte, dat de lading opneemt, het fleschvormige gedeelte, het bovenste cylindrische ge deelte en den bodem met iugeschroefden slagdop. De bodem heeft een rand, vóór dien rand vat de halfcirkelvormige vork van den uitwerper. De slagdop in den bodem der patroonhuls bevat behalve eene lading buskruit, een vast aanbeeld en een slaghoedje. Maten en gewichten. Gewicht der complete patroon huls buskruitlading n projectielen Springlading der ringgranaat id. der granaatkartets. id. der kogels indeG.K.T. id. in de kartets 4.245 KG. 1.05 0.195 4.445 KG. 1.16 0.285 KG. 0. 06 0. 03 0.011 0. 036 De granaatkartets bevat 100, de kartets 70 kogels. Uitvoering der proeven en verkregen uitkomsten. Het doel der proefnemingen was: le de ladingen vast te stellen en de aanvangssnelheden te bepalen; 2° de trefkans en de uitwerking te onderzoeken 3° gegevens voor de sehootstafel te verkrijgen en 6cm lang- 30 kalibers 6cm lang 38 kalibers

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 262