311 deze bezitten is on. echter onbekend, ma.r hoog.twaar.chijnliik veel minder. De Berkefeldt-filter is, vergissen wij ons niet. in beproeving ij het Ministerie van Oorlog in Nederland. Waarschijnlijk ook zouden de bougies er van passend gemaak kunnen worden op de Indische Chamberland toestellen, daar berde stelsels hun filter op gelijke wijze gebruiken, da. het filtraat wor langs de binnenzijde van de bougie opgevangen. Voor de reiniging en desinfectie van rioolwater en voor urinoirs door middel van magnesium-superoxyde was een inzending tentoonge steld van Dr. H. Oppermann te Bernburg, die wellicht aanbeve ing verdient ook voor Indië in tijden dat epidemieën heerschen. g. Uitrusting van den soldaat. Hierbij hebben wij in 't bijzonder gelet op de tentoongestelde veldflesschen en voetbekleeding, te meer ook daar H. M. de Koningin van Saksen prijzen had uitgeloofd voor de beste artikelen op dat gebied. Gaarne had de commissie ook haar aandacht gewij aan den ransel van den soldaat, maar in de eerste plaats zijn de behoeften en draagkracht van den soldaat met het oog op klimaat en landaard ZOo verschillend in Europa en in onze Koloniën, en ten tweede is dit vraagstuk er eerder een voor den troepenofficier, dan voor dien van den verpleegdienst, terwijl de proeven met magazijnsgeweren in den laatsten tijd door Indische officieren te 's Gravenhage genomen, allicht van ingrijpenden invloed kunnen zijn op de oplossing van dit vraagstuk. Voor de studie van de uitrusting van den soldaat werd voldoende stof geleverd door de inzending van verschillende regeeringen. Een opgave van eenige uitrustingstukken laten wij volgen: ZwedenEetketel van niet zeer dun plaatkoper van binnen vertin Oostenrijk-Hongarije: Veldflesch van glas met blikken omhulsel, bekersluiting. Broodzak, bruin linnen. Eetketel, blikken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 314