149 4000 Inlanders, sedert 1886 gaandeweg toegestaan, heeft het mogelijk gemaakt, althans 3 veldbataljons op Java zooveel mogelijk op sterkte aan bruikbare manschappen te houden. De overige veldbataljons vormen bij voortduring eigenlijk slechts een onmisbare reserve tot aanvulling der Atjeh-bezetting. Bij de nieuwe organisatie nu zullen de depotbataljons van die te zwaar gebleken taak ontslagen worden en voortaan uitsluitend bestemd zijn voor de africhting van alle recruten der infanterie. Het aantal hiervan wordt gemiddeld gesteld op 720 Europeanen, 170 Ambonee- zen en 1600 Inlanders. Deze recruten nu zullen verdeeld worden over 4 Eur., 1 Amb. en 10 Inl. compagnieën, die te zamen 4 depotbataljons zullen vormen. In verband met deze wijziging in samenstelling en taak zal het offi cierskorps der tegenwoordige depotbataljons verminderd worden met 1 kapitein en 4 luitenants, het Eur. kader zal in totaal slechts een geringe inkrimping ondergaan en het Amb., maar vooral het Inl. kader zal vermeerderd worden in evenredigheid van het belangrijk grooter aantal recruten, waarop voortaan gerekend wordt. Wij kunnen deze wijziging stellig als een verbetering begroeten. De beperkte taak der recruten-africhting zal, na de invoering der reorganisatie, door de nieuwe depotbataljons volledig kunnen vervuld worden, zoodat hiermede geen veld- en garnizoens-troepen meer be hoeven te worden bemoeielijkt, hetgeen in de laatste jaren meermalen het geval was. Intusschen zullen de afgeëxerceerde manschappen, die tot nog toe in de sterkte der depotbataljons telden als een reserve tot aanvulling der veldbataljons, dan tevens bij de laatstgenoemde korpsen overgaan. En daar men tevens de 4000 Inlanders, waarmede de formatie thans tijdelijk is uitgebreid zonder dat bepaalde korpsen voor deze uitbreiding aangewezen waren, regelmatig zal indeelen, verkrijgen de veldbataljons bij de nieuwe organisatie eene sterkte-vermeerdering van 3300 man- Tegenover onze lezers, die met den tegenwoordigen toestand bekend zijn, behoeven wij echter niet aan te toonen, dat die sterkte-vermeer dering der veld-infanterie in geenen deele een verhooging van kracht zal zijn. Alle beschikbare valide manschappen en daarop komt het uitsluitend aan zijn reeds tegenwoordig opgenomen in de Atjeh-

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 152