270 ten allen tijde aan hare verplichtingen zal beantwoorden of liever de opge wekte verwachtingen zal kunnen voldoen. Bij de uitbreiding der levensverze kering op wetenschappelijken grondslag gevestigd, worden zij ook overbodig; want de gelegenheid om daaraan deel te nemen ontbreekt nergens meer. Ik ben nog druk bezig aan de bewerking der voorstellen omtrent de reorganisatie van de wed. en weezenkas voor Ind. officieren en hoop dat het mij zal gelukken die gewichtige zaak op nieuwe grondslagen te ves tigen. Doch het gaat niet zoo spoedig als ik wenschte Daardoor heb ik echter gelegenheid wijzigingen voor te stellen en zal niet nalaten hierbij ook op Uwe voorstellen te wijzen. Werkelijk staat daaraan niets in den wegzij geven eenige verhooging van contributie, doch zijn de deelhebbers hiertoe bereid dan kan de door U aangegeven wijziging zeer goed aangebracht worden. In den loop der volgende maand houd ik op uitnoodiging van het be stuur over dit onderwerp eene lezing in den militairen kring (I) te 's Gravenhage, waarbij de regelingen voor de officieren van zee- en land macht zoowel hier als in onze Koloniën ter sprake komen. Daarbij zal ik ook gelegenheid vinden om op Uwe voorstellen te wijzen als een gunstig teeken en bij mijne verder reikende voorstellen hierop letten. Want ik wensch de reorganisatie der gebrekkige instellingen veel verder- uit te strekken en den officieren meer vrijheid te laten, dan nu het geval is. Doch ik mag niet verder hierop vooruitloopen. Zooals U zeker bekend is worden die lezingen gedrukt en onder alle leden hier en in Indië ver spreid. Gaarne zal ik U nog een afdruk zenden. Dan zal U blijken dat wij in hoofdzaak overeenstemmen. Hierbij moet ik het thans laten en hoop dat mijn antwoord u voor- loopig moge bevredigen. Voor verdere mededeelingen over dit onderwerp houd ik mij intusschen aanbevolen en geef u de verzekering dat ik niets onbeproefd zal laten om deze zaak, die mij zeer ter harte gaat, tot een goed einde te brengen. Geloof mij intusschen hoogachtend Uw die. P. vak Geer. BataviaFebruari 1893. H. Kottino. (1) Vereeniging tot beoefening van krijgswetenschappen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 273