567 Snel verbruik van vaandels. De Fransche Minister van Oorlog heeft bericht ontvangen, dat het doek van tal van vaandels en standaarden zoo totaal versleten is, dat een vernieuwing daarvan niet langer kan uitgesteld worden. Het vreemde van het geval is, dat deze krijgsteekenen pas bijna dertien jaren geleden, d.w.z. op den 14en Juli 1880, zijn uitgereikt en sedert hunne indienststelling niet door den oorlog hebben geleden. De vraag is dan ook in het Fransche leger gerezen, of hier niet aan bedrog bij de levering van het doek moet worden gedacht, terwijl „L'avenir Militaire" zegt, dat de artillerie, die met den aanmaak van vaan dels en standaarden belast is, zeker niets onbeproefd zal laten om door een nauwgezet onderzoek te weten te komen wie voor deze betreurens waardige zaak moet worden aansprakelijk gesteld. doorliefde voor den dienst bij de Intendance. In Frankrijk bestaat veel liefhebberij voor den Intendancedienst, want. onder de talrijke candidaten bevinden zich zelfs verscheidene officieren, die met, goed gevolg de krijgsschool hebben doorloopen. Trouwens, de wensch om bij de Intendance te worden ingedeeld, is zeer goed te verklaren door de snelle promotie die de officieren van dat dienstvak maken. Zoo is o.a. bij besluit van 29 December 1892 een intendant tot hoofd officier bevorderd, die pas van 23 April 1888 kapitein was en dus nog geen volle vijf jaren in dien rang heeft behoeven door te brengen. Vergelijkt men hiermede de officieren van de infanterie, artillerie en genie, dan ziet men, dat deze, als zij bij keuze bevorderd worden, 10 a 11 jaren, als zij gewoon de ranglijst volgen 16 jaren in den kapiteins rang moeten doorbrengen, alvorens tot hoofdofficier benoemd te worden. Een officier, die na 9 a 9V2 jaar dienst als kapitein, tot majoor wordt bevorderd, wordt in 't leger algemeen als een veinard uitgekreten. Ook het verkrijgen van de rangen van luitenant-kolonel en kolonel gaat bij de Intendance zoo spoedig, dat de voorliefde voor dien dienst van de troepenofficieren geenszins verwondering behoeft te baren. L'avenir Militaire.

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 570